Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 7, 2022 15:54

Xbox Konsol Olmadan Oynanabilecek!

Xbox konsol işinde yeni bir boyuta geçiş yapıyor. Yakında konsollar olmadan oyun oynayabileceğiz. Peki, bu nasıl olacak? İşte detaylar.
Xbox Konsol Olmadan Oynanabilecek!

Neredeyse bir buçuk yıl önce, Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, önümüzdeki 12 ay içinde Xbox oyunlarını TV’de yayınlamanın mümkün olacağını açıklamıştı. Aynı şey, Microsoft’un şirketin aynı anda bir Smart TV uygulaması ve bir Xbox akış cihazı yayınlayacağını doğruladığı Haziran 2021’de tekrar söylendi. Xbox konsol olmadan oyun oynatmak için verilen süreyi bir hayli aştı diyebiliriz.

Venture Beat tarafından bildirildiği üzere Microsoft, önümüzdeki 12 ay içinde hazır olacak bulut oyunlarının akışı için bir Xbox cihazı yayınlamayı planlıyor. Buradaki gecikmeler, Ukrayna’daki durumun ve Çin’deki karantinaların neden olduğu tedarik zinciri kısıtlamalarından kaynaklanıyor.

Böyle bir cihazın Amazon Fire TV Stick’e veya kompakt bir Roku kutusuna benzeyeceği varsayılıyor. Bu cihaz, filmleri ve diğer içerikleri çevrimiçi yürütmenize ve Xbox Game Pass Ultimate aboneliği aracılığıyla bulut oyunlarına erişim sağlamanıza olanak tanır.

 

Xbox 2042

Ayrıca, Microsoft ve Samsung’un bir akış uygulaması geliştirmek için yakın bir şekilde birlikte çalıştıkları bildiriliyor, bu nedenle Samsung Smart TV sahiplerinin bu amaç için özel bir cihaz satın almalarına bile gerek kalmayacak. Uygulama ayrıca önümüzdeki 12 ay içinde piyasaya sürülecek.

Xbox’ın bu hamleleri karşısında Sony’nin de elinin boş durmayacağını düşünüyoruz. Muhtemelen PlayStation cephesi PS Now hizmetine daha fazla yüklenip TV’lere uygulama olarak getirmeyi planlayacak. Bulut tabanlı oyun servislerinin bu denli yaygınlaşması gelecek nesilde fiziki bir konsol göremeyeceğimizin sinyalleri olabilir.

GTA 6 Beklerken GTA+ Geldi! Peki Bu Ne?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.