Motorola Mayıs 7, 2022 9:54

Snapdragon 8 Gen 1 Plus ve 200 MP Kamera Bu Telefonda!

Qualcomm'un Snapdragon 8 Gen 1 Plus yonga setine ve 200 Megapiksel kameraya sahip telefon için geri sayım Motorola'dan geldi!
Snapdragon 8 Gen 1 Plus ve 200 MP Kamera Bu Telefonda!

Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinde yaşadığı ısınma sorununu çok yakında Snapdragon 8 Gen 1 Plus ile gidermesi bekleniyor. Bu yonga setine sahip ilk telefonun ise Motorola’dan gelecek olması herkesi şaşırtacak.

Motorola, 10 Mayıs’ta yapılması planlanan etkinliğinde Edge 30 Ultra modelini tanıtacak gibi görünüyor. Bu akıllı telefon aynı zamanda Snapdragon 8 Gen 1+ yonga setine sahip ilk akıllı telefon olacak. Bununla birlikte, telefonda 200 Megapiksel çözünürlüğünde bir de ana kamera yer alacak. 200 Megapiksel çözünürlüğündeki bu kameranın neler yapacağını kestirmek şimdiden güç.

Bildiğiniz gibi 108 Megapiksel furyası ilk patladığında sensör yetersiz kalmış ve fotoğraf konusunda çoğu kişiyi tatmin etmemişti. Muhtemelen bu olay 200 Megapiksellik sensörde yaşanmayacak. Son gelen bilgilere göre telefonda 6.67 inç büyüklüğünde 144 Hz tazelemli OLED ekran yer alacak.

12 GB RAM ve 150W hızlı şarj destekli 4.500 mAh kapasiteli bataryası ile tam bir amiral gemisi olacağının sinyallerini veren Motorola Edge 30 Ultra, performans testlerinde rekorlar kıracak gibi görünüyor. Akıllı telefon sektöründe uzun zamandır geride kalan Motorola’nın böylesine muhteşem bir geri dönüşe ihtiyacı vardı. Bu da Motorola Edge 30 Ultra ile gerçekleşecek.

Motorola Edge 30 Ultra Ender Öztürk

Türkiye pazarını yıllardır pas geçen Motorola, bu yeni modelini Amerika ve belli başlı Avrupa ülkelerinde satışa sunacak. Muhtemelen fiyatı da 1000 doların çok üzerinde olacak. iPhone 13 Pro’dan bile kat ve kat iyi olması beklenen Edge 30 Ultra umarız hakettiği değeri görür.

Snapdragon 8 Gen 1 Plus ile Gelecek Xiaomi Modelleri Belli Oldu

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.