Akıllı Telefon Mayıs 6, 2022 21:36

WhatsApp Grup Katılımcı Sayısı İki Katına Çıkıyor!

WhatsApp grup katılımcı sayısının yetersiz olduğunu düşünüyorsanız size iyi haberlerimiz var. Katılımcı sayısı şimdi iki katına çıkarılacak.
WhatsApp Grup Katılımcı Sayısı İki Katına Çıkıyor!

WhastApp cephesinde son günlerde haraketli saatler yaşanıyor. Meta çatısı altında faaliyetlerini sürdüren popüler mesajlaşma uygulaması için yeni bir özelliğin daha yolda olduğu bilgisi verildi. Android Police sitesinde yer alan habere göre WhatsApp grup katılımcı sayısı iki katına çıkarılacak.

WhatsApp gruplarına halihazırda sadece 256 kişi eklenebiliyor. Bu sayı çok büyük şirketlerde iletişimi kısmen de olsa güçleştirebiliyor. WhatsApp bu sayısı şimdi iki katına yani 512 kişiye çıkaracak.

Kullanıcılar yeni işlevle birlikte bir gruba en fazla 512 kişi ekleyebilecek. Bu özellik henüz geniş çapta kullanıma sunulmuş değil, ancak yavaş yavaş kullanıcılara ulaşıyor.

WhatsApp Grup Katılımcı Sayısı Telegram’ın Çok Gerisinde

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan Telegram’da bir gruba 200 bin kişi eklenebiliyor. Evet yanlış okumadınız, neredeyse kocaman bir şehirdeki herkesle Telegram grubu oluşturmak mümkün. WhatsApp hala bu sayının çok uzağında olsa da, grup üye sayının iki katına çıkarılması şu an için olumlu bir gelişme.

WhatApp ayrıca kısa süre önce “Topluluklar” adlı yeni bir özellik duyurdu. Şu an test sürecinde olan bu özellikte gruplar bir topluluk altında bir araya gelebilecek. Böylece bir mesaj çok sayıda grupta bulunan katılımcılara tek seferde gönderilebilecek. Bu özellik çok sayıda WhatsApp grubu içeren okullar, yerel kulüpler ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için ideal görünüyor.

WhatsApp Mesaj Tepkileri Yayılmaya Başladı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.