Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 6, 2022 16:25

Huawei Mate 20 Pro için EMUI 12 Türkiye’de!

Huawei Mate 20 Pro için EMUI 12 güncellemesi Türkiye topraklarına geldi. Güncelleme ile Mate 20 Pro küllerinden yeniden doğuyor.
Huawei Mate 20 Pro için EMUI 12 Türkiye’de!

Güncelleme konusunda rakiplerine taş çıkarmaya devam eden Huawei, geçtiğimiz haftalarda Huawei Mate 20 Pro için EMUI 12 güncellemesini Avrupa’da indirime sunmuştu. Bu güncelleme bugün Türkiye topraklarına da giriş yaptı. Yaklaşık olarak 1.9 GB büyüklüğünde olan güncelleme bir dizi yenilik getirerek Mate 20 Pro sahiplerinin yüzünü güldürüyor.

Güncellemenin ülkemize de hızlı bir şekilde gelmesi oldukça sevindirici. OTA üzerinden yayınlanan bu güncellemeyi yüklemenizi tavsiye ediyoruz. Yenilikler ile dolu olan EMUI 12 güncellemesi ile telefonun hız ve stabilitesinde de gözle görünür iyileştirmeler yapılıyor. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan güncelleme ile gelen yeniliklere hızlıca bir göz atalım.

Huawei Mate 20 Pro için EMUI 12 güncellemesi ile gelen yenilikler

  • Daha esnek yazı tipi ayarını destekler, boyutu ve ağırlığı bir kaydırıcıyla ayarlamanıza olanak tanır.
  • Daha gerçekçi bir efekt oluşturmak için basit renk tonları, gölgeler ve vurgular kullanarak nötrorfizm kavramını Ul öğelerine uygular.
  • İçlerindeki uygulamalara daha kolay erişim için uygulama klasörlerini büyütmek üzere ana ekranda dokunmayı ve basılı tutmayı destekler.
  • Bildirimleri görüntülemek üzere Bildirim Paneline erişmek için ekranın sol üst tarafından aşağı kaydırmanıza ve kısayolları kullanmak üzere Denetim Masası’na erişmek için sağ üst taraftan aşağı kaydırmanıza olanak tanır.
  • Denetim Masası’na bir ses denetimi bölümü ekleyerek farklı ses aygıtları ve ses uygulamaları arasında geçiş yapmayı kolaylaştırır. Çoklu Ekran İşbirliğini hızlı bir şekilde etkinleştirmek için Kontrol Panelinin Device+ bölümündeki Huawei dizüstü bilgisayar ve tablet simgelerine dokunmanızı sağlar.
  • Telefonunuz ve dizüstü bilgisayarınız Çoklu Ekran İşbirliği ile bağlandığında, Huawei dizüstü bilgisayarınızda telefonun ekran kilidi açma şifresini girerek telefonunuzun kilidini açmanıza olanak tanıyan bir cep telefonu-dizüstü bilgisayar işbirliğine dayalı kimlik doğrulama özelliği ekler.
  • İki cihazı bir veri kablosuyla bağlamak zorunda kalmadan bir dizüstü bilgisayar kullanarak telefonunuzdaki belgelere veya görüntülere erişmeyi destekler.
  • Bir Wi-Fi veya veri ağı kullanarak HD sesli ve görüntülü aramalar yapmanızı sağlayan MeeTime uygulamasını ekler. Görüntülü görüşmeler sırasında ekranı paylaşma desteği ekleyerek görüntülü sohbet sırasında önemli bilgileri işaretlemenize ve paylaşmanıza olanak tanır.
  • Huawei telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar arasında daha hızlı dosya paylaşımı için Huawei Share’in iletim hızını artırır.

Huawei P30 Lite EMUI 12 Güncellemesi Alacak mı?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.