Bilgisayar Mayıs 6, 2022 17:50

ASUS ROG Gunslinger 6 için Tarih Verildi! Canavar Geliyor

Şirketin canavar dizüstü bilgisayarı ASUS ROG Gunslinger 6 için tarih verildi. Bilgisayar inanılmaz özelliklerle gelecek. İşte detaylar.
ASUS ROG Gunslinger 6 için Tarih Verildi! Canavar Geliyor

Tayvan merkezli teknoloji üreticisi ASUS’un dizüstü bilgisayar pazarında nasıl bir hakimiyete sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Şirketin bu yeni dizüstü bilgisayarlarından birisi ise ASUS ROG Gunslinger 6 olacak. Dizüstü bilgisayar, çok güçlü bir ekran kartı ile gelecek. Gelin tüm detaylara göz atalım.

ASUS ROG Gunslinger 6 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

ROG Gunslinger’ın ön kısmından başlarsak karşımıza iki seçenek çıktığını görüyoruz. Bunlardan birincisi olan normal sürüm, 15.6 inç büyüklüğünde bir ekran sunuyor. Ancak Gungslinger 6 Plus ise 2K çözünürlüğünde bir ekran ve 240Hz yenileme hızı sunuyor. 3ms tepki süresi ile Plus modeli, DCI-P3 renk gamının %100’ünü destekliyor.

Bu yeni dizüstü bilgisayar modelinde Intel’in en yeni 12. nesil işlemcisi yer alacak. i9-12900H olarak bilinen bu işlemci, 14 çekirdeğe ve 20 iş parçacığına sahip. Böylece 5GHz turbo saat hızı ile inanılmaz bir performans yakalanacak. Kurulum kısmında 64GB’a kadar genişletilebilen 16GB DDR5-4800MHz RAM ve 1TB M.2 SSD görevde olacak.

ASUS ROG Gunslinger 6

Grafik kısmında ise serinin birden fazla ekran kartı seçeneğine sahip olacağını görüyoruz. Plus ve normal sürümlerde NVIDIA RTX 3060, RTX3070 Ti ve RTX 3080 Ti ekran kartı seçenekleri müşterilere sunulacak.

Bu olağanüstü performanslı dizüstü bilgisayar serisinin 17 Mayıs’ta ASUS tarafından büyük bir etkinlik ile tanıtılacağını sizlere aktaralım. Fiyat gibi detaylar için sıkı takipte kalın.

AMD RX 6950 XT, NVIDIA’nın Liderliğini Sona Erdirecek!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.