Windows Mayıs 5, 2022 20:53

Microsoft Surface Duo Windows 11’i Çalıştırıyor

Microsoft'un çift ekranlı Android telefonu Microsoft Surface Duo, Windows 11'i çalıştırırken görüntülendi. İşte detaylar.
Microsoft Surface Duo Windows 11’i Çalıştırıyor

Microsoft’un Surface modelleri arasında Android destekli ilk model olan Microsoft Surface Duo, üçüncü taraf geliştiriciler sayesinde Windows 11’i desteklemeye başladı. Surface Duo’da çalışan Windows henüz tam olarak kararlı değildir ve çalışmayan bazı özellikler var. Ancak, Surface Duo Windows 11 gelişmeleri ile gün geçtikçe daha istikrarlı hale geliyor.

Bir süre önce Microsoft tarafından Surface ailesine yeni bir model eklenmişti. Surface serisinin ilk Android akıllı telefonu olan Microsoft Surface Duo, çift ekran ile gelmişti. Bu telefon piyasaya sürüldüğü sırada büyük bir etkiye sahipti. Birçok kullanıcı böyle bir cihazın Android yerine Windows’a sahip olmasını istedi çünkü cihazın tasarımı tablet modu etkin Windows 10 deneyimi için oldukça havalıydı. Surface Duo’ya benzer bir tasarıma sahip olan ancak daha büyük olan ve Windows 10X’i çalıştıran, prototip aşamasında kalan ancak 2020’den beri haber almayan Surface Neo modeli var.

Windows önceden yüklenmiş modeli, 2020’de tanıtılan seride piyasaya sürülmemiş olsa da, bu artık endişelenecek bir sorun değil. Gustave Monce adlı bir geliştirici, bir süredir Microsoft Surface Duo’da Windows’u çalıştırmaya çalışıyor ve gelişmeleri Twitter’da duyuruyor. Geliştirici uzun bir yol kat etti. En son iyileştirmelerden biri, çift ekranın düzgün çalışmasıdır.

Adreno 640 GPU, grafik hızlandırma ile iyi çalışıyor. Ses henüz sorunlu. Ekran tarafında, çift ekran yeni düzeltildi. Dokunmatik panel hatası henüz düzeltilmedi, bu yüzden bir Bluetooth fare ile kullanmanız gerekecek.

Steam Deck için Windows 11 Resmi Olarak Çıktı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.