Akıllı Telefon Mayıs 5, 2022 8:51

Galaxy S22 Kamera Özellikleri Diğer Samsung Telefonlara Geldi

Samsung, Galaxy S22 serisinde yer alan bazı kamera özelliklerini diğer telefonlara getirmeye başladı. İşte bu özellikleri alacak tüm modeller.
Galaxy S22 Kamera Özellikleri Diğer Samsung Telefonlara Geldi

Galaxy S22 serisi modeller kamera tarafında yeni bazı özellikler sunmakta. Samsung her zaman olduğu gibi bu özellikleri eski modellere sunma konusunda kullanıcılarını çok fazla bekletmedi. Şirketin şu an Güney Kore’de yayınladığı güncelleme Galaxy S22’deki bazı kamera özelliklerini diğer modellere getiriyor. İlk etapta Galayx S21 serisi kullanıcılarına sunulan kamera özelliklerine göz atalım.

Hemen belirtelim, Galaxy S22 kamera özelliklerini içeren bu güncelleme ilk etapta Güney Kore’de yayınlanıyor ve kısa süre içerisinde daha fazla ülkede kullanıma sunulacaktır. Bu kamera özelliklerine ve hangi modellere geleceklerini aktaralım.

Galaxy S22 Kamera Özellikleri Daha fazla Modele geliyor

İyileştirilmiş gece portreleri: Galaxy S20, Galaxy S21, Galaxy Note20, Z Fold 2, Z Fold3 serisi. Bu özellik, telefoto lensi gece fotoğrafçılığı için portre modunda kullanmanızı sağlar.

Geliştirilmiş/eklenen otomatik kırpma işlevi: Galaxy S21 serisi, S21 FE serisi, Z Flip 4G/5G, Z Fold2, Z Fold3. Bu işlev, çerçeveye en fazla 10 kişiyi (5 metreye kadar ayakta duran) dahil etmek için yakınlaştırır, uzaklaştırır ve pan yapar. Bu, katlanabilir cihazlarda zaten mevcuttu. Ancak Samsung, Galaxy S21’de yeni olan özelliğin işlevselliğini geliştirdi.

Galaxy S22 serisi Türkiye

Geliştirilmiş görüntülü arama efektleri: Galaxy S20, S20 FE, Galaxy Note20 serisi, Galaxy S21, S21 FE, Z Flip 4G/5G, Z Flip3, Z Fold2, Z Fold3. Galaxy S10, S10 Lite, Galaxy Note10 ve Note10 Lite desteği 2022’nin ilk yarısında gelecek. Bu özellik, üçüncü taraf uygulamalarla çalışır ve aramanıza arka plan değiştirme ve mikrofon kontrolleri ekler. Desteklenen Uygulamalar: Duo, Google Meet, Knox Meeting, Messenger, Microsoft Teams, WhatsApp, Zoom, BlueJeans, Webex Meetings, KakaoTalk.

Görüntülü aramalar için otomatik kırpma efektleri: Galaxy S21, S21 FE, Z Flip 4G/5G, Z Fold2, Z Fold3. Yukarıdakilere ek olarak, bazı telefonlar video görüşmeleri sırasında otomatik çerçeveleme özelliği de etkinleştirebilir.

Üçüncü taraf uygulamalar için iyileştirilmiş kamera kalitesi: Samsung Galaxy S21, S21 FE, Z Flip3, Z Fold3. Galaxy S22 serisi, Instagram, TikTok ve Snapchat’te gelişmiş kamera işleme özellikleri için destek ekler. Bu artık eski modellerde de mevcuttur.

Galaxy Z Fold3, bu aydan itibaren Galaxy Store’dan indirilebilecek olan Expert RAW uygulaması için destek alacak. Ayrıca ana kamera uygulamasının Pro modu artık telefoto lens ile çalışıyor olacak.

Galaxy S22 kamera özellikleri için yayınlanan güncelleme ülkemizde başladığı an ilgili gelişmeleri sizlere aktaracağız.

Galaxy S22 Fiyatı Türkiye’de Orta Segment Seviyesinde!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.