Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 4, 2022 15:42

Razer Blade 15 Duyuruldu! Dünyaya Bir İlki Getirdi

Ülkemizde oldukça popüler olan Razer markası, Blade 15 serisi dizüstü bilgisayarını tanıtarak ilgileri üstüne çekti. İşte tüm detayları.
Razer Blade 15 Duyuruldu! Dünyaya Bir İlki Getirdi

Oyun ürünleri üretmesiyle bilinen Razer, geçtiğimiz yıllarda dizüstü bilgisayar sektörüne de giriş yapmıştı. Oldukça performanslı modeller sunan şirket, şimdi Razer Blade 15 serisini tanıtarak dikkatleri üstüne topluyor. Çünkü bu yeni dizüstü bilgisayar dünyada ilk olan bir özelliği taşıyor. Gelin tüm detaylara göz atalım.

Razer Blade 15 Süper Özelliklerle Geldi

Bilgisayarın en dikkat çekici özelliği, 240Hz yenilemeli OLED ekran taşıması. Bu yeni ürünün 15.6 inç büyüklüğündeki bir dizüstü bilgisayar ekranında ilk defa 240Hz yenilemeli OLED panel kullanması, Razer Blade 15’i özel bir dizüstü bilgisayar olarak kılıyor. 1 ms tepki süresine sahip olan bu ekran, DCI-P3 renk gamının %100’ünü destekliyor. Parlaklığı ise maksimum 400 nit değerinde.

Razer Blade 15

Dizüstü bilgisayara güç veren amiral gemisi Alder Lake işlemci Intel Core i9-12900H, 14 çekirdek ve 20 iş parçacığı ile geliyor. Grafik kısmında ise NVIDIA’nın RTX 3070 Ti modeli görevde. Bu yüksek performanslı bilgisayar özel bir soğutma sistemi ile serin tutuluyor.

Sisteme eşlik eden 32GB’a kadar olan DDR5 RAM, 1 TB SSD depolama ile destekleniyor. Ek M.2 SSD yuvası da anakart üzerinde yer alıyor. 240Hz OLED ekranlı Razer Blade 15’in başlangıç fiyatı 3.499$ düzeyinde olacak. Şirket bu yeni bilgisayarını yılımızın sonbahar aylarında piyasaya sürecek. Yeni gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.