Akıllı Telefon Mayıs 4, 2022 11:55

OnePlus 10 Ultra Markanın İlk Premium Telefonu Olacak! Neler Var Neler

OnePlus 10 Ultra, periskop kameralı ve Snapdragon 8 Gen 1+işlemcisiyle OnePlus'ın ilk "süper telefonu" olacak. İşte son gelişmeler...
OnePlus 10 Ultra Markanın İlk Premium Telefonu Olacak! Neler Var Neler

OnePlus üst segment telefonlarında fiyat çıtasını yükseltse de güncel Galaxy S serisi ya da iPhone’larla henüz rekabet edecek bir model oluşturamadı. OnePlus 10 Ultra bu noktada şirketin ilk kozu olabilir.

OPPO ile resmi birleşme sonrası OnePlus’ın ürün tanıtım stratejisinde radikal bir değişime gidildi. Nord serisi telefonların sayısı artarken, üst segmentte temel model olan OnePlus 10 bu yıl sürpriz bir şekilde tanıtılmadı. Bu yılın marka adına en önemli gelişmesi ise premium segmentte konumlandırılacak bir telefon olacak. OnePlus 10 Ultra’dan söz ediyoruz.

Yılın ikinci yarısında piyasaya sürülecek OnePlus10 Ultra amiral gemisi akıllı telefon hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Özellikle, OnePlus’ın OnePlus 10 Pro’daki kamera özelliklerini Ultra modeliyle daha da geliştirmek istediğini görüyoruz. Kamera tarafındaki en önemli gelişme periskop sensör olacak. Böylece ilk kez bir OnePlus telefonda periskop kamera kullanılacak. Etkili yakınlaştırma ile daha iddialı bir noktaya gelecek kamera biriminde Hasselblad markasıyla iş birliği sürdürülecek.

Öte yandan OnePlus’ın DxOMark’ta hayal kırıklığı yaratan kamerada ana kamerayı değiştirmesi de muhtemel görünüyor; ya da kamera yazılımı sıkı bir elden geçirilmeli.

OnePlus 10 Ultra’ya Snapdragon 8 Gen 1+ işlecmcisi güç verecek. Snapdragon 8 Gen 1’e kıyasla daha yüksek frekans saat hızına ulaşacak bu işlemci TSMC tarafından üretilecek. Telefonun Çin versiyonunda ise Dimensity 9000’ün yer alması bekleniyor.

OnePlus Ace Özellikleri Belli Oldu!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.