iPhone 14 Beklenenden Önce Üretime Girebilir!

Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 14 serisi hakkında sevindiren haberler geldi. Telefonun üretimi beklenenden önce olabilir.

Çinli kaynaklar, Apple ekipmanlarının en büyük montajcısı olan Foxconn’un, iPhone 13 serisinin yüksek satışları ve artan sipariş hacmi nedeniyle çalışan sayısını artırdığını bildiriyor. Ayrıca iPhone 14 ailesinin planlanandan önce üretime girebileceğinin de altını çiziyor. Apple’ın işi bu yıl şansa bırakmak istemediği ve stok sorunu çekmek istemediği zaten biliniyordu. Bu iddialar da bu öngörüyü doğrulaşmış oldu.

Foxconn iDPBG iş grubunun Zhengzhou, Çin’deki fabrikası, bu hafta çalışanların işe alındığını açıkladı. İşe alım sırasında bonusta yüzde 30’luk bir artış alacaklar.

Son zamanlarda, ikinci çeyrekte Apple’ın iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max için sipariş hacmini 10 milyon adet artırdığı ve bunun iPhone’un ortalama satış fiyatı ve gelir rakamları üzerinde çok olumlu bir etkisi olacağı biliniyor.

Buna ek olarak, Apple ve Foxconn da kesintisiz teslimatlar sağlamayı ve bu yılın ikinci yarısında yeni iPhone 14 serisinin lansmanını yapmayı düşünüyor. Devam eden yarı iletken ve hammadde kıtlığı nedeniyle, tüketici elektroniği markaları arz kısıtlamaları nedeniyle talebe ayak uydurmakta zorlanıyor.

iPhone 14

Bu artan ikramiye sayesinde, iPhone üreticisi sezon dışında bile yeni nesil akıllı telefonların istikrarlı üretimini sağlamayı planlıyor. Apple’ın çalışanlarına zam yapması doğal olarak üretimi şevklendirecek ve hızlandıracak. Bu yıl mini modeli rafa kaldıracak olan Apple, yine dört farklı model ile karşımıza çıkacak.

Ana seri ile Pro serisi arasındaki farkı bu yıl açacak olan Cupertinolu firma, işlemci, kamera, ekran ve çentik konusunda Pro serisini el üstünde tutacak. Ülkemizde 25.000 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunulacağını düşündüğümüz Pro serisi tam zenginlere göre bir telefon olacak.

Türkiye’de En Çok Satan Telefonlar Açıklandı! Listede Sürpriz İsim

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu