Akıllı Telefon Mayıs 3, 2022 9:17

ZTE Axon 40 Ultra Karşınızda! Ön Kamerası Görünmeyen Telefon

ZTE Axon 40 Ultra modelinin resmi görüntüsü sızdırıldı. Ön kamerası görünmeyen amiral gemisi akıllı telefon tam bir tasarım harikası olacak.
ZTE Axon 40 Ultra Karşınızda! Ön Kamerası Görünmeyen Telefon

ZTE, 9 Mayıs tarihinde gerçekleştireceği etkinlikle birlikte Axon 40 serisini tanıtacak. Seride ZTE Axon 40, Axon 40 Pro ve Axon 40 Ultra şeklinde üç model yer alacak. Ultra modelin daha önce bir canlı görüntüsü sızdırıldı. Şimdi ise telefonun resmi görüntüsü Çinli bir perakendecide ortaya çıktı. Yayınlanan görüntü sayesinde Axon 40 Ultra’nın hem önden hem de arkadan nasıl görüneceği netlik kazandı.

Sivri hatlara sahip olan telefon oldukça güzel konumlandırılan bir kamera modülüne sahip. Axon 40 Ultra’da fark yaratan detay tabii ki ön kamera. Telefonda çıplak gözle göremeyeceğimiz, yani ekran altına yerleştirilen bir ön kamera yer alıyor. Bu alanda zaten öncü bir marka olan ZTE yeni modelle birlikte kendi aşmaya devam ediyor.

ZTE Axon 40 Ultra Başlıca Özellikleri

Telefonun özelliklerinden söz etmeye kameralarla başlayalım. Arka bölümde 64 megapiksel çözünürlüğünde üç kamera yer alacak. Ana ve ultra geniş açılı kameralara Sony IMX787 görüntü sensörü kullanılacak. Üçüncü kamerada ise 64 megapiksel  OmniVision telefoto kamerayı göreceğiz. Kameraların üçünün de 8K video kaydı gerçekleştireceği konuşuluyor. Öte yandan ana ve telefoto kamerada OIS desteği sunulacak. Ekran altına yerleştirilen ön kamera da 16 megapiksel çözünürlüğünde olacak.

Axon 40 Ultra’da Quad HD+ çözünürlüğünde kavisli OLED ekran yer alacak. Böylece ilk kez bu çözünürlükte bir ekranın altına ön kamera yerleştirilecek. Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alacak telefonda 16 GB’a kadar RAM ve 512 GB’a kadar UFS 3.1 depolama göreceğiz. Telefonun öne çıkan özelliklerinden biri de 65 watt hızlı şarj destekli 5.000 mAh pili olacak.

ZTE Axon 40 Gelecekten Geliyor Gibi!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.