Akıllı Telefon Mayıs 3, 2022 11:26

Sony Xperia 1 IV Kamera Tarafında Fazlasıyla İddialı Olacak

Sony Xperia 1 IV için tanıtımlar sürüyor. Sony son yayınladığı videoda telefonun çarpıcı kamera özelliklerine sahip olacağını aktarıyor.
Sony Xperia 1 IV Kamera Tarafında Fazlasıyla İddialı Olacak

Sony, 11 Mayıs tarihinde bir sonraki amiral gemisi telefonun duyurusunu gerçekleştirecek. Sony Xperia 1 IV ismiyle çıkış yapması beklenen telefon daha çok kamera özellikleriyle öne çıkacak. Sony son yayınladığı video ile birlikte akıllı telefonu “İçerik yaratıcıları için yeni nesil Xperia” olarak tanımlıyor. Resmi bilgilere göre amiral gemisi telefon fotoğrafçılık alanında bir çığır açacak. Yüksek kaliteli lenslere sahip profesyonel kameralarla karşılaştırılan, telefon içerik oluşturucular için daha da fazla seçenek sunacak. Sony muhtemelen Pro modeldeki kamera ayalarının tümünü Xperia 1 IV’e getirecek.

Kamera demişken, Xperia 1 IV’ün arkasında üç adet 48 megapiksel kamera yer alacak. Ana kamera 1/1.28 inç optik görüntü sensörüyle donatılacak (piksel boyutu 1.22 mikron olacak). Telefonda ayrıca ultra geniş açılı ve telefoto kameralar yer alacak. Hem ana hem de telefoto kamerada OIS desteği olacak.

Akıllı telefonda 6.5 inç büyüklüğünde bir ekran tercih edilecek. Bu ekran 21:9 en boy oranına, 120Hz tarama hızına sahip olup 4K çözünürlüğünde bir OLED panael olacak. Ekranın Gorilla Glass Victus koruma ve HDR desteğiyle gelecek.

Xperia 1 IV’te 45 watt hızlı şarj destekli 5.000 mAh büyüklüğünde bir pil göreceğiz. Sony bu telefonla birlikte Apple ve Samsung’un izinden giderek kutudan şarj cihazını çıkaracak.

Sony Xperia 1 IV Bu Fiyata Hiç Gelmesin!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.