Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 3, 2022 13:51

Lenovo ThinkPad Neo 14 Tanıtıldı! Özellikler Fena

Bilgisayar devi Lenovo, ThinkPad Neo 14 dizüstü bilgisayar modelini tanıtarak ilgileri üstüne çekti. İşte bilgisayarın tüm detayları.
Lenovo ThinkPad Neo 14 Tanıtıldı! Özellikler Fena

Bilgisayar sektöründe büyük bir pazar payına sahip olan Lenovo, ThinkPad Neo 14 modelini bugün itibariyle tanıttı. Dizüstü bilgisayar özel bir sürüm olarak raflarda yerini aldı. Gelin özelliklerine göz atalım.

Lenovo ThinkPad Neo 14 Teknik Özellikleri

Yeni tanıtılan dizüstü bilgisayarın ön kısmından başlarsak karşımıza 2.2K çözünürlüğünde ve 14 inç büyüklüğünde bir panel çıkıyor. En boy oranı ise 16:10 değerinde. Dizüstü bilgisayarın arka kısmında HDMI ve USB-A gibi bağlantı girişleri mevcut. Böylece Lenovo, ThinkPad’ın özel tasarımını bu yeni dizüstü bilgisayar modelinde korumaya devam ediyor.

Lenovo ThinkPad Neo 14

Gücünü Intel’in geçtiğimiz yıl tanıttığı en yeni 12. nesil Alder Lake-H mimarili işlemciden alan ThinkPad Neo 14, grafik kısmında sırtını NVIDIA’ya dayıyor. Bu dizüstü modelde yeni sürüm NVIDIA GeForce RTX 2050 yüksek performanslı grafik kartı bulunuyor. 32GB’a kadar LPDDR5 RAM bellek kısmında görev alıyor. Dahili depolama kısmında ise 512GB nVMe SSD mevcut.

Oldukça profesyonel ve metalik bir tasarıma sahip olan dizüstü bilgisayar modelinde klasik kırmızı ThinkPad mouse tuşunu bilgisayarın ortasında görebiliyoruz. Sağ altta da ThinkPad’ın klasik logosu yer almakta. Dizüstü bilgisayar tüm bu özellikleri ile 1.150$ fiyat etiketi ile Çin’de piyasaya sürüldü. Bu dizüstü bilgisayarın Çin’e özel bir versiyon olduğunu hatırlatalım. Yeni gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.