iPhone Mayıs 3, 2022 17:53

Backbone One ile iPhone’u Oyun Konsoluna Çevirin – İnceleme

Mobilde oyun oynamak hiç bu kadar keyifli olmamıştı. Backbone One sayesinde iPhone'u resmen bir oyun konsoluna çevirebiliyorsunuz.
Backbone One ile iPhone’u Oyun Konsoluna Çevirin – İnceleme

Mobilde oyun oynamak artık altın çağını yaşıyor desek yanlış olmaz. Apple Arcade, Nvidia GeForce Now, Google Stadia ve xCloud gibi servisler sayesinde mobilde oyun oynamak ciddi bir mesele haline geldi. Ancak mobildeki tek sorun dokunmatik ekran. Backbone One bu sorunu ortadan kaldırmaya geliyor. Sunduğu sağlam ergonomi ve yazılımı sayesinde iPhone’u resmen bir oyun konsoluna dönüştürebiliyorsunuz.

Bu zamana kadar çok sayıda telefon için gamepad görmüştük. Ancak hiçbiri henüz Backbone One seviyesine çıkamadı diyebiliriz. Özellikle iPhone’lar için tasarlanan bu ürün iyi hazırlanmış donanımı ile ön plana çıkıyor. Nintendo Switch’in koltuğuna göz diken Backbone, iPhone’daki oyunların suyunu sıkmanızı sağlıyor.

Backbone One incelemesi

Backbone One’ın genişletilebilir tasarımı, iPhone 6S’den iPhone 13 ve iPhone 13 Mini’ye kadar çok çeşitli iPhone cihazlarıyla uyumlu olmasını sağlıyor. Ürünün iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’e rahatça sığmasını sağlayacak bir adaptöre de sahip olduğunu da belirtelim. Bu adaptörü Pro serisinin yüksek kamera çıkıntısından dolayı kullanmanız gerektiğini belirtelim. Oldukça ergonomik yapıda olan bu ürün donanımı ile ben buradayım diyor.

Backbone One

Diğer mobil oyun aksesuarlarında gördüğümüz bir tasarım stilini geliştiren Backbone One, iPhone’unuz için uzatılabilir bir yapıya sahip. Lightning bağlantısı ile iPhone’a bağlanan bu kontrolcü, direkt olarak yazılımı ile eşleşiyor. App Store’dan indireceğiniz Backbone uygulaması ile kontrolcü adeta seviye atlıyor.

Lightning konektörünü kullanarak, Backbone One’ı eşleştirmeye veya şarj etmeye gerek yok. Telefonunuz kontrol cihazını otomatik olarak tanırken, Backbone telefonun kendisinden güç çekiyor. Güç tüketimi de minimum seviyede diyebiliriz. Yani şarjınızı sömürmüyor.

Xbox oyuncusuysanız, buradaki düğme ve çubuk düzenine aşina olacaksınız. Analog çubuklar, A, B, X, Y konfigürasyonundaki yüz düğmeleriyle asimetrik olarak konumlandırılıyor. Ayrıca sol analog çubuğun, omuz ve tetik düğmelerinin altında bir D-Pad, çeşitli menü, seçenekler ve ekran görüntüsü düğmelerinin yanı sıra beraberindeki uygulamanın arayüzüne geri dönen turuncu bir buton da yer alıyor.

Backbone’daki analog, D-Pad ve diğer tuşlar oldukça konforlu. Hissiyat olarak Nintendo Switch’in Joy-Con’larını andıran kontrolcünün tuşları, şimdiye kadar kullandığımız en sağlam hissiyata sahip mobil kontrolcü oldu. Razer Kishi bile bu ürünün yakınından bile geçemez.

Apple TV benzeri bölme arabirimiyle Backbone One, iPhone oyun arşivinizi tek bir yerde gösteriyor. Kolay erişim için bir oyundan bu kütüphaneye geçmek için Backbone düğmesine basmanız yeterli oluyor. Başlangıçta her bir uygulamayı oyun kumandasına kaydetmeniz gerekiyor.

Ayrıca uygulama içinde, diğer Backbone oyuncularıyla lobiler oluşturma ve sohbet grupları oluşturma yeteneği, birlikte oyunlara atlamanıza veya oturumunuzdaki harika anlarda ekranınızı paylaşmanıza olanak tanır. Ayrıca, klipleri temizlemenize ve kırpmanıza olanak tanıyan yerleşik bir görüntü ve video yakalama ve düzenleme paketi, oyun içinde kolaylıkla fotoğraf çekmenizi sağlayan yerleşik bir yakalama düğmesi de var.

Ergonomi açısından kusurusuz olan Backbone artık Steam Link tarafından da destekleniyor. Artık Steam’deki oyunlarınızı iPhone’a stream ederek oynayabilirsiniz. Son güncelleme ile Backbone’a yeni bir özellik daha geliyor. Bu özellik sayesinde kontrolcüyü, Apple TV, iPad, Mac veya Windows PC’ye bağlayıp kontrolcü olarak da kullanabiliyorsunuz.

iPhone Gençlerin Gözdesi! Apple Rakip Tanımıyor!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.