Akıllı Saat Mayıs 3, 2022 9:49

Apple Watch Series 8, Devrimsel Bir Özelliğe Sahip Olabilir

Apple Watch Series 8 iddiaya göre şirketin iki yıldır üzerinde yoğun çalışmalar gerçekleştirdiği vücut ısısı ölçüm sensörüyle gelecek.
Apple Watch Series 8, Devrimsel Bir Özelliğe Sahip Olabilir

Apple Watch Series 8 akıllı saatin vücut ısısı ölçümüne sahip olacağı bir süreden beridir dillendirilmekte. Yakın zamanlı bir raporda bu sensörün karmaşık bir algoritma gerektirdiği için bu yıla yetişmeyebileceğinden söz edildi. Apple’a yakınlığıyla bilinen tanınmış analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın vücut ısısı izleme özellikli Watch Series 8’i bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürebileceğini yeniden gündeme taşıdı.

Apple Watch Series 8, Vücut Isısı Ölçebilir

Kuo, Apple’ın donanım ve yazılım algoritmalarının birlikte çalışmasını sağlayabilirse, sıcaklık sensörünün Apple Watch Series 8’e dahil edilebileceğini aktardı. Görünüşe bakılırsa bu sadece Apple ile sınırlı olmayan bir sorun gibi görünüyor. Samsung da keza aynı özelliği Galaxy Watch 5 serisine dahil etmek istiyor, fakat Apple’a benzer sorunları çözmekle uğraşıyor.

Apple Watch Series 7 Türkiye Fiyatı

Apple Watch Series 7, yeni bir işlemci veya sensör olmadan piyasaya çıktı. Bunun yerine, selefi ile arasındaki en belirgin fark, daha büyük, daha parlak ve daha dayanıklı bir ekrandı. Watch Series 8’de hangi gelişmelerin yer alacağı merak konusu. Sıcaklık sensörüyle birlikte yeni bir işlemci, pil tarafında gelişmeler ve daha iyi bir ekran deneyimi sunulabilir.

Yine yakın zamanlı bir rapora göre Watch Series 8’in uydu bağlantısı özelliğine sahip olacağı belirtildi.  Bu özellikle birlikte Apple Watch sahiplerinin acil servislerle iletişime geçebilecek ve araç çarpışmaları gibi krizleri bildirmesine veya SOS mesajları göndermesine izin vereceği bildiriliyor.

Apple Watch Series 7 halihazırda Apple’ın resmi sitesinde 6.999 TL başlangıç fiyatıyla satılmakta.

Apple Şarj Cihazı Yüzünden Cezaya Çarptırıldı!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.