Microsoft Mayıs 2, 2022 11:26

Microsoft Edge Ücretsiz VPN ile Geliyor!

Chromium tabanlı Microsoft Edge, ücretsiz VPN hizmeti ile Opera'ya rakip olmaya hazırlanıyor. Edge'in VPN'ini çok seveceksiniz.
Microsoft Edge Ücretsiz VPN ile Geliyor!

Microsoft, daha fazla tüketiciye Microsoft Edge kullanmaya teşvik etmek için uyumlu bir çaba sarf etti. Bu amaca ulaşmak için benimsenen yaklaşımlardan bazıları iyi karşılanmadı. Ancak yazılım devinin en son girişimi uygulamaya yararlı bir katkı olabilir. Microsoft Edge’in önceki güncellemesinde bir dilbilgisi düzenleyicisi ve akıllı web seçim aracı eklenmişti. Şimdi firma, The Verge’e göre, “Edge Secure Network” kod adlı ücretsiz bir yerleşik VPN hizmetini bir yardım sayfasındaki web tarayıcısına entegre ettiğini açıkladı.

Firmaya göre araç, internet bağlantınızı koruyacaktır. Verilerinizi internet servis sağlayıcınızdan korumak için bu özellikten yararlanabilirsiniz. Edge Secure Network, çoğu VPN gibi, konumunuzu gizleyebilir ve yaşadığınız veya sık sık ziyaret ettiğiniz ülkede yasadışı olabilecek hizmetlere erişmenizi sağlar.

Microsoft Edge VPN

Sık sık seyahat ediyorsanız, Edge Secure Network’ün premium bir VPN’in yerini alması pek mümkün değildir. Bu işlevle ayda yalnızca 1 GB veri kullanabilirsiniz. Hizmete erişmek için bir Microsoft hesabınızın olması gerektiğini de belirtmek gerekir. VPN henüz Microsoft tarafından test edilmemiştir. İşlevselliği, erişilebilir olduğunda Edge’in üç noktalı simgesi aracılığıyla etkinleştirebileceksiniz. VPN, “Güvenli Ağ” adı verilen yeni bir seçenekle etkinleştirilecektir. Göz atmayı bitirdiğinizde otomatik olarak kapanacak.

Opera’daki ücretsiz VPN servisine benzer bir yapıda olacak olan bu servisin yakında tüm dünyada kullanıma sunulması bekleniyor. Chromium tabanlı tarayıcı olan Edge, barındırdığı eklentiler, hız ve güvenliği ile kısa sürede Chrome’un arkasında yer almayı başaracak gibi görünüyor.

Netflix Bölgesini Değiştirerek Daha Fazla Dizi ve Film İzleyin!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.