Oyun Haberleri Mayıs 2, 2022 14:52

God of War Steam Deck’te PS4’ten Daha İyi Çalışıyor!

PC'ye gelen God of War ilginç bir şekilde el konsolu Steam Deck'te daha iyi çalışıyor. PlayStation 4 bile bu kadar iyi değil.
God of War Steam Deck’te PS4’ten Daha İyi Çalışıyor!

Bildiğiniz gibi Steam Deck taşınabilir cihaz performansı için rekor kırıyor. Ancak sıradan ev konsollarıyla karşılaştırılabilir mi? Bu sorunun cevabını PC’ye gelen God of War verdi. 26 milyon oyuncunun oylarıyla tüm zamanların en iyi video oyunu olarak adlandırılan God of War oyununda Valve konsolu kimi zaman bazı yönleriyle PlayStation 4’ün önünde yer alıyor.

Steam Deck, oyunu konsolun ekran çözünürlüğünden kaynaklanan daha düşük bir çözünürlükte yani 800P’de oynatıyor. Bununla birlikte, örneğin, Steam Deck’teki çizim aralığı ve çerçevedeki nesnelerin sayısı bazen çok daha yüksek. İşin ilginç yanı, bu açıdan Steam Deck’in PlayStation 5’ten bile daha iyi olması. Bunun nedeni, Sony’nin en yeni konsolunun oyunu uyumluluk modunda çalıştırmasıdır. Bu nedenle çözünürlük dışında neredeyse hiçbir fayda sağlamaz.

Steam Deck’teki yükleme süreleri de her iki Sony konsolundan daha düşüktür ve PS5, Valve’ın konsolunun arkasında ps5’in PS4’ünden daha fazla geride kalıyor. Genel olarak, elbette PS5’teki en iyi grafik kalitesi sunuluyor Buna ek olarak, bu konsol 2160p çözünürlükte 60 FPS sunuyor.

Ancak, Steam Deck de dahil olmak üzere gerçekleşen PC için optimizasyon GoW’un PC platformunda en tepe ayarlarda daha iyi görünmesini sağlıyor. El konsolunda GoW oynamak bir hayal değil. Steam Deck sayesinde bu mümkün hale geldi. Ülkemizde satışa sunulmayan Steam Deck bakalım ülkemize ne zaman giriş yapacak?

PlayStation 5 için En Beklenen Özellik Geldi!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.