Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 2, 2022 18:50

Apple AirTag Bile Güncelleme Aldı! Android’in Gözü Yaşlı!

Apple'ın takip cihazı olan Apple AirTag güncelleme aldı. Son güncelleme ile Apple'ın gizliliği üst seviyeye çıkardığı söyleniyor.
Apple AirTag Bile Güncelleme Aldı! Android’in Gözü Yaşlı!

Apple AirTag için yeni bir güncellemenin kullanıma sunulmasına başladı ve donanım yazılımı sürümünü 1.0.301’e yükseltti. Apple’ın destek sayfası, bilinmeyen bir AirTag’i daha kolay bulmak için istenmeyen izleme sesini ayarladığını iddia ediyor.

AirTag cihazlarının takip ve hatta araba hırsızlığı için kullanıldığına dair birden fazla raporla ilgili endişelerin ardından Apple, Şubat 2022’de gizli veya yanlış yerleştirilmiş bir izleyicinin daha kolay bulunabilmesi için çalışacağını açıklamıştı.

Apple ayrıca, bir AirTag bip sesi çıkarmaya başlar başlamaz, tanımlanamayan bir etiketle ilgili bir bildirimin yakındaki tüm iPhone cihazlarına da gönderileceğine söz verdi. Bu, kullanıcıların gürültülü bir yerde olduklarından ve sesli uyarıları duyamadıklarından emin olmak için yapıldı. Ekrandaki bildirim onları çevrelerindeki bilinmeyen bir izleyiciden haberdar edecek.

Şubat ayında, Apple sadece değişikliklerin bu yılın ilerleyen zamanlarında ortaya çıkmaya başlayacağından bahsetti ve bunlardan en az birinin şu anda kullanıma sunulduğu görülüyor. AirTags için en son firmware güncellemesi, iOS 14.5 veya daha yenisinin yüklü olduğu bağlı bir iPhone gerektirir.

Apple AirTag

Güncellemenin bölgenizde kullanılabilir olup olmadığını denetlemek için şu adımları izleyin;

  1. iPhone’unuzda yüklü Bul uygulamasına gidin.
  2. Ana ekranda, Öğeler sekmesine dokunun.
  3. Şimdi, hesabınızda Bul takibi için kayıtlı öğelerin bir listesini göreceksiniz. Listedeki AirTags aksesuarına dokunun.
  4. AirTags sayfası açıldıktan sonra, seri numarasına dokunun ve en son sürüm olan v1.0.301’e güncellenip güncellenmediğini görün.

Burada, Apple’ın bir AirTag için en son ürün yazılımı güncellemesini manuel olarak yüklemenize izin vermediğini belirtmek gerekir. Güncellemeler aşamalı bir şekilde kullanıma sunuluyor. Bu da tüm kullanıcılara kademeli bir şekilde ulaşmanın birkaç gün sürebileceği anlamına geliyor.

Apple güncelleme izleyici hesabına@AppleSWUpdates göre, 1.0.301 donanım yazılımı sürümü 26 Nisan itibariyle kullanıcıların yalnızca yüzde 1’i için kullanıma sunuldu. Güncellemenin kullanıma sunulmasının 3 Mayıs’ta yüzde 10 kullanıcı kapsama alanına ulaşması bekleniyor. Muhtemelen 13 Mayıs’a kadar tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilecek.

Apple AirTag Tehlike Saçıyor! Aman Dikkat!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.