Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 1, 2022 16:50

Redmi Pad 5G Ucuz Tablet Arayanların Can Suyu Olacak

Akıllı telefon sektöründe önde gelen Redmi markası, bu defa Pad 5G isimli tablet modeli ile karşımızda. İşte yaklaşan tabletin yeni detayları.
Redmi Pad 5G Ucuz Tablet Arayanların Can Suyu Olacak

Xiaomi’nin Pad 5 serisini piyasaya sürmesiyle, Vivo, OPPO ve realme gibi markalar da tablet sektörüne giriş yapmıştı. Böylece uzun süredir sönük olan tablet sektörü, yeniden canlandı. Sektöre katılan yeni oyunculardan birisi ise ülkemizin popüler markası Redmi. Aktarılanlara göre şirket, Redmi Pad 5G isimli akıllı tabletini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Gelin tabletin heyecan verici detaylarına göz atalım.

Redmi Pad 5G, Xiaomi Pad 5’e Göre Uygun Fiyatlı Bir Alternatif Olacak

ITHome tarafından aktarılan detaylara göz atarsak Xiaomi tarafından yapılan bir ankette Mi Pad 5 ve Mi Pad 5 Pro’nun yanında “Redmi Pad 5G” açıkça listeleniyor. Ancak bu gelişme, tabletin varlığını sadece sızdırmış oluyor. Tabletin herhangi bir teknik özelliği şu anda bilinmiyor.

Ancak Xiaomi’nin yanlışlıkla Redmi yazmayacağını düşünürsek yakında 5G destekli bir Redmi tabletin yakında piyasaya sürüleceğini veya tanıtılacağını düşünebiliriz.

Redmi Pad 5G

Daha önceden Redmi Pad 5G’nin çıkışı 2020’de konuşulmuştu. Ardından tablet, Snapdragon 765G yonga seti, 48 Megapiksel kamera, 30W şarj desteği ve 90Hz ekran ile detaylandırılmıştı. Fakat bu tablet hiçbir zaman çıkmamıştı ve bu bir hayal ürünüydü ama şimdiki sızıntının resmi olduğunu söyleyebiliriz.

Yine de Redmi Pad 5G’nin çıkışı belli değil fakat fiyatının Xiaomi’nin tabletine göre daha uygun olacağı görüşlerde mevcut. Umarız ki bu tablet de bir hayal ürünü olmaz. Yeni gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.