iPhone Mayıs 1, 2022 15:56

iPhone 14 Almak İsteyenlerin Kafası Karışacak!

Apple bu yıl iPhone 14 serisi ile ilginç bir politika izleyecek. 2022 model iPhone almak isteyenler olanlar tercih yapmakta zorlacak.
iPhone 14 Almak İsteyenlerin Kafası Karışacak!

Cupertinolu teknoloji devi Apple, bu yıl ilginç bir politika izleyecek. Mini modelini ortadan kaldıracak olan Apple, bunun yerine Max modeli seriye dahil edecek. iPhone 14 serisi ile yeni bir yapılandırmaya geçecek olan Apple, kullanıcıların kafasını karıştıracak gibi görünüyor.

iPhone 14 serisi kafaları karıştırabilir

Gelen sızıntılar, mini serisinin geçen yıldan bu yıla kadar kötü satılmasının ardından bu yıl iPhone mini’nin olmayacağını gösteriyor. Bunun yerine, beklendiği gibi, Apple iki adet 6.1 inçlik telefon ve iki adet 6.7 inçlik model piyasaya sürecek.

2022 iPhone serisinde ana model (6.1 inç), Max (6.7 inç), iPhone 14 Pro (6.1 inç) ve iPhone 14 Pro Max (6.7 inç) yer alacak. Sızıntı, Pro varyantlarının çentiğin yerini alan yeni hap şeklindeki çentiğe sahip olacağını, ikincisinin ise telefonun Pro olmayan varyantlarında hala bulunacağını gösteriyor.

Pro’ modelleri, daha yuvarlak köşeler ve daha ince, simetrik çerçevelerle biraz daha uzun olacak.
Apple’ın A15 Bionic yonga setini yeniden kullanma konusundaki söylentileri geri tepebilir.

Yeni serinin etrafında dönen en tartışmalı konulardan biri, Apple’ın yeni telefonlara dağıtmayı planladığı bildirilen yonga setleriyle ilgili. Pro varyantlarının yeni 4nm A16 Bionic’ten güç alması beklenirken, ana ve Max’in geçen yılki 5nm A15 Bionic’in geri dönüşüne sahip olması bekleniyor.

İndirim olabilir

Apple’ın ana ve Max’in fiyatlandırmasında ne yapacağı da belli değil. Sonuçta iPhone 13’ün işlemcisi Apple A15 ile gelecekler. İndirimin yapılması gerekiyor. Yine de, yeni seriyle birlikte, Bloomberg’den Mark Gurman, Pro olmayan alıcıların artık en büyük ekranlı iPhone’u satın alabileceklerini ve bu yılki 6.7 inçlik Max’in aynı boyutlu ekrana sahip Pro Max’ten yaklaşık 200 dolar daha ucuz olmasını beklediğini belirtti.

Gurman’ın yorumuna ve iPhone 13 Pro Max’in 1.099 dolarlık başlangıç fiyatına dayanarak, Max, 6.7 inçlik Pro olmayan model için cazip bir fiyat olacak şekilde 899 dolar olarak fiyatlandırılabilir.

iPhone 14

Durum böyle olursa, ana model için 799 dolar, Max için 999 dolar, Pro için 1,099 dolar ve Pro Max için 1,199 dolar  başlangıç fiyatlarını görebiliriz.

Apple, Ana ve Pro modeller arasındaki farkı genişletmek istiyor. Bu yüzden 48MP kamera sensörünün 120Hz ProMotion ekranla birlikte daha pahalı modellerde bulunması bekleniyor. Diğer farklılıklar arasında Pro ünitelerindeki çentiğin hap şeklindeki kesimle değiştirilmesi yer alıyor.

iPhone 14 Serisi Önden Görüntülendi, Hem Çentik Hem de Delikli Tasarım

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.