MediaTek Mayıs 1, 2022 17:50

Dimensity 9000 9 Tane Snapdragon 8 Gen 1’e Karşı

Performans testi uygulaması AnTuTu en hızlı telefonları açıkladı. Dimensity 9000 ile çalışan bir tane telefon listeye girebildi.
Dimensity 9000 9 Tane Snapdragon 8 Gen 1’e Karşı

AnTuTu kıyaslamasının geliştiricileri, Nisan ayı için Android akıllı telefonların performans derecelendirmesini yayınladı. Snapdragon 8 Gen 1 ile çalışan telefon modelleri listeyi domine etmeyi başardı. İlk 10’da toplamda 9 tane Snapdragon 8 Gen 1’li telefon yer alıyor. Dimensity 9000 yonga setine sahip tek telefon ise 25 Nisan’da Çin’de pazara sunulan Vivo X80 oluyor.

Dimensity 9000 tek başına direniyor!

Testten 1.019.921 puan alan Vivo X80, derecelendirmenin dördüncü sırasınada yer alıyor. Vivo X80 oyun modeli Lenovo Legion Y90’dan biraz daha düşük performans sergiliyor. Oyun telefonu olmasından dolayı Lenovo Legion Y90’da bir dizi soğutma odası ve optimizasyon aracı yer alıyor. Bu yüzden Legion Y80 bir tık daha iyi performan sergiliyor diyebiliriz.

Performans testinin birinci ve ikinci sıralarında da oyun modelleri yer alıyor. Listenin ilk iki sırası sırasıyla Black Shark 5 Pro ve Nubia Red Magic 7 Pro olarak belirlenmiş durumda. Bu iki modeli daha geçebilecek bir telefon henüz üretilmedi. Muhtemelen Snapdragon 8 Gen 1 Plus yonga setine sahip olacak olan telefonlar gelene kadar listenin üst sırasında çok fazla değişiklik olmayacak.

AnTuTu

Listenin son sırasında ise Realme GT 2 Pro yer alıyor. 12 GB RAM ve 256 GB dahili depolamaya sahip olan Realme GT 2 Pro’nun elde ettiği bu başarı firmaya olan güveni de tazeliyor diyebiliriz. Listeden bir tane bile Samsung imzalı telefonun yer almadığını belirtelim. Güney Koreli teknoloji devinin artık performans konusunda bir şeyler yapması gerekiyor.

Sarhoş Oldu 13 Tane iPhone Satın Aldı!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.