Akıllı Telefon Nisan 30, 2022 11:18

Sony Apple ve Samsung’un Peşinden Giderek Hayranlarını Üzecek

Sony de Apple ve Samsung gibi kutudan şarj cihazını çıkarmaya hazırlanıyor. Bu uygulama ilk olarak Xperia 1 IV modeliyle başlayacak.
Sony Apple ve Samsung’un Peşinden Giderek Hayranlarını Üzecek

Sony Xperia 1 IV cephesinden son günlerde art arda sızıntılar gelmeye başladı. Sony, 11 Mayıs tarihinde tanıtılacak telefonla birlikte Apple ve Samsung gibi kutuda şarj cihazına yer vermemeye başlayacak.

Sony, akıllı telefon dünyasında sınırlı sayıdaki hayran kitlesi için akıllı telefon tanıtımlarını duyurmayı sürdürüyor. Yılın ikinci çeyreğinde duyurduğu bazı telefonları yaz sonunda anca satışa çıkarabilen Japon üretici mayıs ayında bir sonraki amiral gemisi telefonu Xperia 1 IV’ün duyurusunu gerçekleştirecek. Gelen bilgilere bakılırsa Sony bu modelle birlikte radikal değişimlere imza atacak.

Sony Apple ve Samsung gibi şarj cihazını kutudan çıkarıyor

Bunların başında şarj cihazının kutudan çıkarılması geliyor. Apple’ın başlattığı furya ilk etapta sert eleştirilere maruz kalsa da, Android üreticileri şimdi bir bir Apple’ın izinden gidiyor. Evet şarj hızları artıyor, fakat bu maliyetleri daha da artırıp, kullanıcılar için ekstra ödeme anlamına geliyor. Üreticiler ise çevre duyarlılığı sloganı altında ceplerini doldurmayı sürdürüyor. Apple şarj cihazını ve kulaklığı kutudan çıkardığı için sadece 2 yılda 6.5 milyar dolar kâr elde etti.

Xperia 1 IV için iddia edilen fiyat, telefonu bekleyenleri zaten üzüntüye boğarken, şimdi bir de şarj cihazı masrafı çıktı. Merak edilen Sony’nin ön sipariş sürecinde kullanıcılara ne gibi promosyonlar sunacağı. Bu promosyonlar arasında şarj cihazı yer alırsa hiç şaşırmayın. Öte yandan telefonun 45 watt hızlı şarj destekli 5.000 mAh büyüklüğünde bir pil içereceğini yeri gelmişken belirtelim.

Xperia 1 IV ile birlikte Sony’nin isimlendirme tarafında da bir değişiklik yapacağı iddia ediliyor. Mevcut durumda isimler birbirine karışmış durumda. Sony’nin yeni telefonu Xperia XZ serisi altında yeniden isimlendirilebilir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.