OnePlus Nisan 30, 2022 10:24

OnePlus 10 Pro DxOMark Puanı ile Rezil Rüsva Oldu!

OnePlus'ın yeni kamera canavarı OnePlus 10 Pro DxOMark ekibine konuk oldu. Telefonun kamerası iPhone 12'den bile kötü çıktı.
OnePlus 10 Pro DxOMark Puanı ile Rezil Rüsva Oldu!

OnePlus ile Hasselblad ortaklığı ile üretilen OnePlus 10 Pro, kamera konusunda adeta bir canavar gibi görünüyordu. Bu gerçekten de böyleymiş. Telefon sadece kamera canavarı gibi görünüyormuş. Çünkü DxOMark ekibinin yaptığı testler telefonun çok kötü bir kameraya sahip olduğunu ortaya koydu. Kamera öyle kötü ki 2 yıl önceki telefonlardan bile daha düşük puan aldı.

Laboratuvar uzmanları, telefonun modern rakiplerle rekabet etmesine izin vermeyen ciddi sorunları olduğunu söyleyen OnePlus 10 Pro’nun kamerasının bir incelemesini yayınladı.

Sonuç olarak, telefon küresel DxOMark sıralamasında 27. sırada yer aldı. OnePlus’ın amiral gemisinin kamera tarafında Xiaomi Mi 10 Pro, Mi 11 Pro, Vivo X60 Pro + ve iPhone 12 Pro’nun gerisinde yer aldığını belirtelim.

DxOMark tarafından işaret edilen en önemli dezavantajlar, özellikle düşük ışık koşullarında, halelerde ve füzyon eserlerinde, pembemsi bir renk tonuna sahip renkli eserlerdir. Ayrıca, ultra geniş açılı kameranın düşük yetenekleri, düşük ışıkta beyaz dengesi ile ilgili sorunlar ve iyi ışıklandırma ile videodaki ayrıntı eksikliği de belirtildi.

OnePlus 10 Pro DxOMark

Ancak bu, OnePlus 10 Pro’nun avantajlarına sahip olmadığı anlamına gelmiyor. Örneğin, telefonu inceleyenler gün boyunca ve iç mekanlarda dinamik aralığın ve detayların mükemmel olduğunu belirtiyor. Noise nadiren sorun teşkil eder ve telefoto lens mükemmel bir iş çıkarıyor. Buna ek olarak, düşük ışıklı videolar oldukça fazla ince ayrıntı gösterir.

Bu hafta OnePlus, pil ömrünü, parmak izi tarayıcısının hassasiyetini artıran ve çeşitli hataları düzelten OnePlus 10 Pro’nun küresel sürümü için ikinci güncellemeyi dağıtmaya başladı. Güncellemeler ile kameranın toplaması bekleniyor. Ancak bu iyileştirmelerden çok bir şey beklememek lazım. 27. sıradan telefonun en iyi kameraya sahip 10 telefon arasına girmesi çok mümkün görünmüyor…

Xiaomi 12 DxOMark Kamera Puanı Açıklandı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.