Otomobil Nisan 30, 2022 16:48

Hyundai IONIQ 6, Tesla’yı Korkutmaya Başladı

Güney Koreli otomobil devi Hyundai, IONIQ 6 elektrikli sedan aracı ile gündemi salladı. İşte yaklaşan otomobilin tüm detayları.
Hyundai IONIQ 6, Tesla’yı Korkutmaya Başladı

Diğer birçok yerleşik otomobil üreticisi gibi Güney Koreli Hyundai gibi markalar, elektrikli araç pazarının lideri olan Tesla için ciddi rakip olmaya başlıyor. Bu yeni rakiplerden birisi olan Hyundai, IONIQ 6 elektrikli sedan modeli ile gündeme çıktı. IONIQ 5’e göre daha zarif ve şık olan yeni sedan, rekabetçi özelliklerle gelecek. Gelin otomobilin tüm detaylarına göz atalım.

Hyundai IONIQ 6 Şık Görüntüleriyle Gündemde

“GotchaCars” isimli bilinmeyen bir otomotiv YouTube kanalı, Hyundai IONIQ 6’nın render resimlerini içeren bir video yayınladı. Bu görüntülerde gördüğümüz tasarım, çok çekici ve şık bir tasarıma sahip. Böylece IONIQ 5’e göre daha premium bir his bu yeni modelde elde edilecek.

Teknik özellikler açısından IONIQ 6’da şirketin mevcut “E-GMP” platformu ile karşılaşacağız. Böylece şirketin elektrikli hatchback modellerinde bulunan güç aktarma organları bu IONIQ 6 modelinde de yer alacak. Şu anda IONIQ 5’in dört çeker(AWD) versiyonu 320 beygire sahipken iki çeker(RWD) versiyonu 225 beygire sahip.

IONIQ 6 modelinde bu beygir gücünün daha öteye gideceği aktarıldı. Menzil sürelerinin de artacağı kesin. Daha premium olan elektrikli model IONIQ 6’nın tanıtımının bu yıl içerisinde gerçekleşeceği düşünülüyor. Otomobil dünyasındaki en güncel ve yeni gelişmeler için sıkı takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.