Mobil Nisan 30, 2022 15:55

Galaxy S22 Snapdragon ile Pil Kullanım Süresinde Şaşırtıyor

Güney Koreli devin Samsung Galaxy S22 modeli Snapdragon yonga setiyle Exynos'lu versiyona göre pil konusunda sevindiriyor. İşte detaylar.
Galaxy S22 Snapdragon ile Pil Kullanım Süresinde Şaşırtıyor

DxOMark’ın paylaştığı son veriler, Samsung Galaxy S22 modelinin Snapdragon 8 Gen 1’li versiyonunun pil testi sonuçlarına ışık tuttu. Snapdragon’lu versiyon üzerinde yapılan pil testi sonuçları, Exynos’lu S22’nin pil sonuçlarına göre daha uzun kullanım süresi sunuyor. Gelin testin detaylarına göz atalım.

Snapdragon’lu Galaxy S22 Exynos’lu S22’yi Pil Konusunda Geride Bıraktı

DxOMark’ın yayınladığı verilere göz attığımızda Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti taşıyan Galaxy S22’nin pil testi sonuçları, bu versiyonu pil skor tablosunda onu 60. sıraya yerleştiriyor. Böylece akıllı telefon iPhone 12 mini ve Pixel 5 gibi modellerin önüne geçiyor.

Ancak Exynos 2200 destekli Galaxy S22’nin pil testi sonuçları Snapdragon’a göre daha geride. Böylece Exynos’lu S22’nin pil skor tablosunda 64. sırada yer aldığını görüyoruz. Test sonuçlarına göre Snapdragon 8 Gen 1’li versiyon Exynos 2200’ye göre 10 saat daha uzun telefon görüşme süresi sağlıyor. Müzik akışında ise arada 2 saatlik fark mevcut.

Galaxy S22

Ancak Galaxy S22’nin Snapdragon 8 Gen 1 sürümü iPhone 13 mini’nin yaklaşık 41 saat gerisinde kalıyor. Pil kullanım süresinde bu yıl Apple’ın cihazlarının önde olduğunu görüyoruz. Tuhaf bir şekilde Snapdragon’lu Galaxy S21’in, yeni Galaxy S22’nin Snapdragon 8 Gen 1’li versiyonuna göre karşı müzik ve video akışı açısından daha önde.

Ancak oyun esnasında pil süreleri yazımızdaki modeller arasında ortalama kullanım süresi 6-7 saat. Testin sonuçları da burada sonlanıyor. Yeni gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.