Akıllı Telefon Nisan 29, 2022 8:48

iPhone 14 Serisi Önden Görüntülendi, Hem Çentik Hem de Delikli Tasarım

iPhone 14 serisi bu defa önden görüntülendi. Sızdırılan yeni fotoğraf Pro modellerde çentiğin olmayacağı onaylıyor. iPhone 14 Max de doğrulandı.
iPhone 14 Serisi Önden Görüntülendi, Hem Çentik Hem de Delikli Tasarım

iPhone 14 serisi bu yıl eylül ayında tanıtılacak. Fakat daha önceki modellerde olduğu gibi yeni yılla birlikte bir sonraki iPhone’lar gündemin ilk sıralarında yer almayı sürdürüyor. Yakın zamanda yayınlanan bir raporda telefonların nasıl bir arka görünüme sahip olacağını ortaya çıkarıldı. Burada kamera sensörlerinin daha da büyüdüğü ve köşelerin daha oval bir yapıda olduğu fark edildi. Şimdi iPhone serisine önden bir bakış atıyoruz.

Bir Twitter kullanıcının ortaya çıkardığı görüntüde dört iPhone modeli de yer almakta. Detaylara geçmeden önce iPhone 14 Max’in seride yer alacağı bir kez daha onay alıyor. Apple satış rakamları bir türlü istenilen seviyeye gelmeyen mini modele son veriyor. Bunun yerine iPhone 14 Pro Max ile aynı ekran boyutunda, fakat bazı özellikleri kısılmış bir model tanıtılacak.

iPhone 14 Serisi Sızdırıldı

Sızdırılan görselde de görüldüğü gibi iPhone 14 serisinde iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Max ve iPhone 14 Pro Max olmak üzere dört model yer alıyor . Görüntü, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in çentik yerine ekran üzerinde iki delikten oluşan bir yapıda çıkış yapacağını gösteriyor. Bu adalardan birine ön kamera, daha büyük olan diğerine ise FaceID sensörleri yerleştirilecek. Telefonlar 6.1 inç ve 6.7 inç büyüklüğünde 120Hz tarama hızına sahip OLED ekranlara sahip olacak.

Yukarıdaki sızıntı ayrıca Pro modellerin daha ince ekran çerçevelerine sahip olacağını onaylıyor. Aynı kaynak ayrıca Pro modellerin 20:9 en boyu oranına sahip biraz daha uzun bir ekranla geleceğini aktarıyor.

Daha önce raporlara göre iPhone 14 serisinin, otomatik odaklama desteği ve f/1.9 diyaframa sahip gelişmiş bir ön kameraya sahip olacak. Arka bölümde ise ana kamerada 48 megapiksel çözünürlüğe geçiş yapılacak.

iPhone 14 ve 14 Max’in Apple A15 Bionic çip ve LPDDR4x RAM’e sahip olacağı, iPhone 14 Pro ve Pro Max’in ise tamamen yeni Apple A16 Bionic yonga seti ve LPDDR5 RAM ile geleceği konuşuluyor. Ayrıca dört modelin de 6 GB RAM’e sahip olması bekleniyor.

Evde iPhone Tamiri Yapmak Mümkün! Apple Düğmeye Bastı!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.