iPhone Nisan 29, 2022 15:53

iPhone 14 Ailesi Karşınızda! İşte Tasarımları!

Apple'ın merakla beklenen iPhone 14 ailesi karşımıza çıktı. Dört farklı modelden oluşan bu serinin tasarımları dikkat çekecek.
iPhone 14 Ailesi Karşınızda! İşte Tasarımları!

iPhone 14 serisi hakkında bağımsız olarak birkaç söylenti, ürün serisinin “mini” bir model olmadan ilk olacağını gösteriyor. Ek olarak, Pro modellerinin, FaceTime kamera ve Face ID donanımı için bir hap şeklinde bir çentiğe sahip olması bekleniyor. Bugün sızdırılan bir görüntü, bu söylentilerin doğru olabileceğini gösteriyor.

Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo’da paylaşılan sızdırılmış görsellere göre yeni Pro ve Pro Max serisi iPhone 13 serisi modellerin 20:9 oranından biraz farklı 19.5:9 en boy oranına sahip olacak. Ayrıca bu sızıntı ile mini serisinin de ortadan kalkacağı da doğrulanmış oldu. Ana modele ek olarak daha büyük ekranlı Max modeli de gelecek.

Bununla birlikte, Apple analisti Ming-Chi Kuo gibi güvenilir kaynaklardan gelen önceki söylentiler ve yeni sızıntı, Pro ve Pro Max’in ekrandaki çentiği değiştiren benzersiz kesiklere uyum sağlamak için daha uzun olacağını öne sürüyor. Sızdırılan görsel, ana iPhone 14’ün hafif boyutsal değişikliklerle de olsa selefinin çentiğini kullanmaya devam edeceği yönündeki önceki spekülasyonları da doğruluyor.

Donanım açısından Pro serisinin farkını ortaya koyacağı da söyleniyor. Ana ve Max modelde daha gelişmiş Apple A15 yonga seti yer alacakken, Pro serisinde Apple A16 yonga setinin kullanılacağı söyleniyor. Ayrıca kamera tarafında da Pro serisi ana modele göre kat ve kat daha iyi olacak.

iPhone 14 İçin Üretim Aşaması Başladı, İşte Özellikleri

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.