iOS Nisan 29, 2022 14:51

iOS 16 Güncellemesi ile iCloud Şaha Kalkacak!

Apple'ın iOS 16 güncellemesi ile sunacağı yenilikler belli olmaya başladı. Son güncelleme ile iCloud'da büyük çaplı değişiklikler yapılabilir.
iOS 16 Güncellemesi ile iCloud Şaha Kalkacak!

Apple, iCloud Private Relay’i 2021’de Dünya Çapında Geliştirici Konferansı’nda (WWDC) iCloud+ abonelik hizmetinin bir parçası olarak tanıttı. Bu özellik, ödeme yapan iCloud+ müşterilerine yalnızca beta seçeneği olarak sunulmuştu. Ancak bir rapor kapsam ve kullanılabilirlik hakkında bilgi veriyor. iOS 16 güncellemesi bu yıl WWDC 2022’de piyasaya sürüldüğünde, iCloud değişebilir.

Bu hafta, Digiday’in yeni bir raporu , iOS 16’nın çeşitli gizlilik iyileştirmeleri getireceğini ve bu süreçte Özel Aktarma’nın iyileştirileceğini öne süren “birkaç” isimsiz kaynaktan gelen bilgilere atıfta bulunuyor. Raporda alıntılanan mobil analitik firması Kochava’nın CEO’su Charles Manning’e göre, Apple’ın gizliliğe odaklanmasının, Private Relay’in genişleyen kapsamıyla çok ilgisi var.

CEO, Apple’ın gizlilik politikalarını uygulamak için “Private Relay’e güveneceğine” inanıyor. iOS 16 ile “uygulama içi davranış için her zaman açık bir özellik” haline gelebileceğini de ekliyor.

Hızlanmanızı sağlamak için iCloud Private Relay, iCloud+ müşterilerinin Safari’den Apple sunucuları aracılığıyla tarama trafiğini yönlendirmesine yardımcı oluyor. Bu, kullanıcıların IP adreslerini çevrimiçi olarak maskelemelerini sağlıyor. Önemli bir dezavantajı, özelliğin üçüncü taraf uygulamalarla çalışmamasıdır. Rapora göre Apple, özelliğin kapsamını tüm üçüncü taraf uygulamalarla çalışacak şekilde genişletebilir.

iOS 16 güncellemesi

Eylül ayındaki iPhone 14 etkinliğinden muhtemelen 1 hafta sonra nihai sürümü herkese sunulacak olan bu güncelleme ile bir dizi yenilik gelecek. Ancak tasarımda değişiklik yapılmayacağı söyleniyor. Apple yine bu yıl API’lara odaklanarak işletim sistemini daha efektif hale getirmeye odaklanacak.

iPhone Toplu Kişi Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.