Mobil Nisan 28, 2022 15:25

Yeni Yıldız Sony Xperia 1 IV için Tarih Belli Oldu!

Markanın en beklenen telefonları arasında yer alan Sony Xperia 1 IV için tarih kesinleşiyor. Gelin gelişmenin tüm detaylarına göz atalım.
Yeni Yıldız Sony Xperia 1 IV için Tarih Belli Oldu!

Ülkemizin sevilen markası Sony’nin Xperia 1 IV modeli bir süredir gündemde yer alıyor ancak telefonun lansman tarihi doğrulanmamıştı. Şimdi şirket, bu ay amiral gemisi Sony Xperia 1 IV modelini göreceğimiz bir lansman etkinliğini resmen duyurdu. Tarihi ise çok yakın.

Sony Xperia 1 IV için Sular Kaynıyor

Sony, resmi YouTube hesabında 11 Mayıs’ta Türkiye saatiyle saat sabah 10:00 sularında bir lansman etkinliği yapacağını doğrulayan bir tanıtım videosu paylaştı. Şirket, bu yaklaşan etkinlikte piyasaya süreceği üründen açıkça bahsetmemiş olmasa da etkinliğin adı Xperia olduğu için yazımızın konusu olan Xperia 1 IV bu etkinlikte çıkış yapacaktır.

Çünkü Sony’nin şu anda başka geliştirdiği bir Xperia telefon yok. Yalnızca Xperia 1 IV ufukta beliriyor. Amiral gemisi özellikler taşıyacak olan bu akıllı telefon, geçtiğimiz günlerde Geekbench sertifikasını başarıyla kapmıştı. Tek çekirdekli kısımda 1204 puan ve çok çekirdekli testlerde 3352 puan alan akıllı telefon, bu başarısını Snapdragon 8 Gen 1 sayesinde elde ediyor. Telefon ayrıca 12GB RAM’e kadar destekleniyor.

Android 12 üzerinde işlem yapan akıllı telefon, Gorilla Glass Victus korumalı 6.5 inç büyüklüğünde ve 4K çözünürlüğünde 120Hz yenilemeli ekranla gelecek. Optik kısımda ise ZEISS marka sensörlerin görevde olacağı belirtildi. Ultra geniş ve telefoto sensörlerin dahil olduğu üçlü kamera sistemi oldukça profesyonel düzeyde olacak.

Güç tuşuna monte edilmiş parmak izi tarayıcı taşıyacak olan cihazın 45W hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil ile çıkış yapacağı aktarıldı. Telefonun 11 Mayıs’ta tanıtılacağını tekrardan hatırlatalım. Yeni gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.