iPhone Nisan 28, 2022 8:06

Evde iPhone Tamiri Yapmak Mümkün! Apple Düğmeye Bastı!

Cupertinolu Apple self servis onarım programını başlattı. Evde iPhone tamiri yapmak artık mümkün. Hem de Apple desteği ile tamir edeceksiniz.
Evde iPhone Tamiri Yapmak Mümkün! Apple Düğmeye Bastı!

Apple, geçen yıl Kasım ayında duyurulduktan sonra nihayet Self Servis Onarım programını başlatmaya başladı. Yeni program, iPhone’larını Apple Self Servis Onarım Mağazası aracılığıyla kendileri onarmak isteyen kişilere onarım kılavuzlarının yanı sıra orijinal Apple parçaları ve araçları sağlayacak. Bu eylem, onarımlara erişimi genişletme girişimleriyle uyumludur. Bu yılın ilerleyen saatlerinde program, Apple M işlemcili Mac bilgisayarlarda onarım yapmak için kılavuzlar, parçalar ve araçlar da içerecek. iPhone tamiri artık evlerde yapılacak diyebiliriz.

Evde iPhone Tamiri Yapabileceksiniz!

Self Servis Onarım Amerika Birleşik Devletleri’nde zaten erişilebilir durumda ve bu yıl içinde Avrupa’da başlayarak ek ülkelerde de sunulacak. Şu anda şirketin programı yalnızca iPhone 12, iPhone 13 modellerini ve iPhone SE (3. nesil) modellerini içeriyor.

Telefonunu kendi kendine onarmak isteyen bir kullanıcı, support.apple.com/self-service-repair adresini ziyaret ederek onarmak istediği ürünün onarım kılavuzuna bakabiliyor. Ardından Apple Self Servis Tamir Mağazasını ziyaret edebilir ve gerekli parça ve araçları sipariş edebilirler.

Kullanıcılar, elektronik cihazların onarımının karmaşıklığına aşina olan müşterilerin iPhone 12 ve iPhone 13 serisindeki onarımları tamamlamalarına olanak tanıyan 200’den fazla ayrı parça ve araç sunan yeni çevrimiçi mağazayı aletler ve parçalar için kullanabilir.

Ayrıca müşteriler, değiştirilen bir parçayı geri dönüşüm için iade ettiklerinde bazı onarımlar için bir kredi alacaklardır. Apple, tek bir onarım için araç satın alamayan kullanıcıların bu profesyonel onarım araçlarına erişmelerini sağlayan 49 dolarlık araç kiralama kitleri sunacak.

Şimdilik sadece Amerika2da uygulanana bu evde tamir olayının yakında Avrupa ve Türkiye pazarına da gelmesini bekliyoruz. Bakalım evde tamir konusunda Apple‘ın başı ağrıyacak mı? Yoksa kullanıcılar ürünlerini gerçekten de kendileri tamir edebilecek mi?

Samsung Telefonlar Artık Daha Ucuza Tamir Edilecek

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.