Twitter Nisan 28, 2022 14:48

Elon Musk Twitter’ı Satın Alarak Milyar Dolarlık Zarar Etti

SpaceX ve Tesla'nın sahibi olan Elon Musk, artık Twitter'ın da sahibi konumunda. Ancak bu satın alım Musk'a çok zarar ettirmiş gibi görünüyor.
Elon Musk Twitter’ı Satın Alarak Milyar Dolarlık Zarar Etti

Teknoloji dünyasının yakında tanıdığı Elon Musk, SpaceX ve Tesla portföyüne geçtiğimiz gün bir yenisini daha eklemişti. Sosyal medya devi Twitter’ı satın alarak gündeme bomba gibi düşen Musk, alacağı ilginç kararlar ile dikkat çekmeyi de başarmıştı. Şu sıralar Coca-Cola’yı alıp içine kokain koymak istediğini belirten Musk, Twitter yüzünden zarar etmişe benziyor.

Forbes Real-Time’a göre, Elon Musk’ın net değeri Twitter satın alımının duyurulmasından sonra 29 milyar dolar keskin bir düşüş yaşadı. Tesla yatırımcıları bu karar konusunda oldukça gergindi. Musk’ın sosyal ağı satın almak için borç alabilmek için şirketteki hisselerini ipotek etmesi veya satması gerekeceğinden korkuyorlar.

Elon Musk, Twitter’ı satın alarak 29 milyar dolar kaybetti

Forbes tarafından aktarılan bir yatırım şirketi Wedbush analisti olan Dan Yves, “Hissedarlar, Musk’ın Twitter ile bir anlaşma yapmak için Tesla hisselerini satabileceğinden ve dikkatinin birkaç şirketi yönetmek için yeterli olmayabileceğinden endişe duyuyor.” dedi.

Musk’ın net değeri, Tesla’nın hisse fiyatındaki %12’lik düşüş nedeniyle gün içinde %10,83 düşüşle 268 milyar dolardan 239,2 milyar dolara düştü. Geçen gün, şirketin piyasa değeri yaklaşık 130 milyar dolar azaldı. Servetteki bu düşüşler Elon’u üzeceğe benzemiyor. Çünkü arkadaşın elinde artık Twitter gibi sosyal medya devi var. Eğer şimdiki gibi doğru yönetilirse, Musk kısa sürede kaybını kolayca telafi edecektir.

Twitter Elon Musk

Ancak Musk’ın beyni sizin bizim gibi çalışmıyor. O farklı düşünür farklıyı yapar. Farklı düşünmese insanları Mars’a gönderemezdi. Musk’ın Twitter konusunda alacağı radikal kararları merakla bekliyoruz. Bakalım Twitter‘ın geleceği Musk’ın elinde nasıl şekillenecek?

Twitter Elon Musk Tarafından Satın Alındı!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.