Mobil Nisan 27, 2022 19:56

Android 13 ile Pixel 6 Gücünü Ortaya Koyacak

Google'ın Android 13 Beta 1 güncellemesini yayınlaması ile yenilikler ortaya çıktı. Pixel 6 serisi bu güncelleme ile şahlanacak.
Android 13 ile Pixel 6 Gücünü Ortaya Koyacak

Google bugün ilk Android 13 genel beta sürümünü yayınladı ve uyumlu bir telefona sahip olanlar kurmaya başladı bile. Beta sürümü kuran M. Brandon Lee, Google’ın işletim sisteminin en son sürümünü yükledikten sonra Pixel 6 Pro’sunda yüz ile kilit açma ayarının göründüğünü söylüyor.

Nihai sürüm öncesi pazarlama materyalleri ve kod parçacıkları, Google’ın Pixel 6 Pro’da Yüz Tanıma Kilidi işlevini gerçekten dahil etmeyi planladığını gösteriyor. Daha önce Google bu özelliği Android 12 ile test etmiş ancak nihai sürüme koymamıştı. Kısmet bu sürümeymiş.

Pixel 6 Pro, yüz biyometrisi için kızılötesi kamera veya nokta projektör gibi özel bir donanıma sahip değil. Bu nedenle Mountain View devi, işi halletmek için telefonun 11MP ön kamerasını ve dahili Tensor çipini kullanacak gibi görünüyor.

Standart modelin hiçbir zaman yüz tanıma özelliği sunması beklenmiyordu. Ancak bunun Google’ın ikisi arasında daha fazla ayrım yaratmak için aldığı bir karar mı yoksa daha küçük bir görüş alanına sahip daha düşük çözünürlüklü 8MP kamera nedeniyle mi olduğu bilinmiyor.

Pixel 5’in bu özelliği alması pek olası olmasa da Pixel 6 Pro’nun yine de bu işlevi kazanması bekleniyor. Yakın tarihli bir rapora göre , Google hala özelliği telefona getirmek için çalışıyor. Mevcut plan, Haziran ayında beklenen bir sonraki özellik düşüşüyle ​​birlikte yayınlamak üzerine kurulu.

Android 13 Beta 1

Pixel 6 Pro’nun bir parmak izi tarayıcısı var. Ancak çoğu zaman güvenilmez olduğu ortaya çıkıyor. Bu nedenle bir yüz kilidi açma sistemi ile tamamlansa harika olur. Yüz kilidi açma sistemlerinin kendi dezavantajları var. Özellikle Google’ın üzerinde çalıştığı 2D türü pek güvenli değil. Çünkü bu 2D üzerine kurulu algoritma Apple’ınki gibi karmaşık sistemlerden daha az güvenilir. Bakalım Google bu güven sorununu nasıl aşacak?

Snapdragon 7 Gen 1 Özellikleri Belli Oldu

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.