Akıllı Telefon Nisan 26, 2022 8:20

Xiaomi Snapdragon 8 Gen 1 Plus İşlemcili 5 Telefon Hazırlıyor, İşte Liste

Xiaomi Snapdragon 8 Gen 1 Plus işlemcisinden güç alacak yeni telefonlar hazırlıyor. Bunlar içerisinde Xiaomi 12 Ultra dikkat çekiyor.
Xiaomi Snapdragon 8 Gen 1 Plus İşlemcili 5 Telefon Hazırlıyor, İşte Liste

Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 1‘i, aşırı ısındığı yönünde iddialar ta işlemcinin gelişim sürecinden veri dillendirilmekte. Bu nedenle markaların Snapdragon 8 Gen 1 işlemcili telefonlarına devasa büyüklükte soğutma sistemleri koyduklarını görüyoruz. Diğer taraftan Android üreticilerinin gözü kulağı Qualcomm’un 2022’deki bir diğer amiral gemisi işlemcisinde. Bu yonga seti Snapdragon 8 Gen 1 Plus adını alacak ve ilk olarak Xiaomi marka bir telefonda kullanılacağı konuşuluyor.

Xiaomi Snapdragon 8 Gen 1 Plus işlemcili 5 telefon hazırlıyor

Xiaomiui sitesinin ortaya çıkardığı kaynak kodlarına bakılırsa Çinli şirket Snapdragon 8 Gen 1+ işlemcili beş telefon üzerinde çalışıyor. TSMC’nin 4nm üretim sürecinde geliştirdiği yeni işlemci, Snapdragon 8 Gen 1 ile kıyaslandığında daha yüksek frekans hızlarına erişebilecek. En önemli fark ise işlemci üretiminin Samsung’dan alınıp TSMC‘ye verilecek olması.

Xiaomi 12 Ultra

Snapdragon 8 Gen 1+ yüksek ihtimalle mayıs ayı içerisinde tanıtılacak ve bu işlemciyi kullanacak ilk telefonun Xiaomi 12 Ultra olması bekleniyor. Kamera odaklı telefon ilk olarak Snapdragon 8 Gen 1 ile test edildi, fakat gelen bilgiler işlemci biriminin artık 8 Gen 1+ olacağını gösteriyor. Aynı etkinlikte tanıtılması beklenen bir diğer telefonun ise Xiaomi Mix Fold 2 olacağı konuşuluyor. Xiaomi’nin bu işlemciyle piyasaya sunacağı telefonlar ise şu şekilde:

  • Xiaomi 12 UItra
  • Xiaomi Mi Mix Fold 2
  • Xiaomi 12S
  • Xiaomi 12S Pro
  • Xiaomi Mi 12T Pro / Redmi K50S Pro

Yukarıdaki listeye bakılırsa Xiaomi’nin fiyat tarafında biraz daha orta üst segmentte konumlandırdığı 12T Pro da Snapdragon 8 Gen 1+ işlemcisiyle çıkış yapacak. Üstelik bu telefon yukarıdaki listede sıralaanan ve Türkiye’de satışa sunulması beklenen tek model olarak karşımıza çıkıyor. Bu seride ayrıca Xiaomi 12T olacak. Çinli üreticinin bu modelde ise MediaTek (Muhtemelen Dimensity 8100) üretimi bir işlemci kullanması bekleniyor.

POCO F4 GT Resmi Görselleri Karşınızda!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.