Redmi Nisan 26, 2022 14:08

Redmi Note 12 Geliyor! Meşaleleri Yakın!

Redmi'nin çok sevilen Note serisi şahlanacak. Redmi başkanı Redmi Note 12 ailesinin geleceğini müjdeledi. Afiş bile yayınlandı.
Redmi Note 12 Geliyor! Meşaleleri Yakın!

Redmi’nin Note serisinde yeni bir modelin ekleneceği bugün resmi olarak açıklandı. Çinli teknoloji üreticisi Redmi’nin başkanı Lu Weibing, yeni Redmi Note’un yakında geleceğini açıkça gösteren bir teaser görüntüsü yayınladı. Peki serinin adı beklendiği gibi Redmi Note 12 mi olacak? Yoksa Redmi’nin farklı planları mı var? Gelin şimdiye kadar gelen sızıntılara hızlıca bir göz atalım.

Redmi Note 12 özellikler ile şaşırtacak!

Yeni telefon için yayınlanan görselde “Note __ ?” ibaresi yer alıyor. Muhtemelen beklendiği gibi bu seri 12 olarak isimlendirilecek. Ancak Redmi’nin farklı bir politika izleme ihtimali de bulunuyor. Redmi başkanı, şirketin yılda iki nesil Note sürümüne geçişinin bazı kullanıcıları zor durumda bıraktığını söylüyor. Wibing’e göre; mevcut yılın cihazlarından hangisini tercih edeceklerini bilmiyorlar. Bu nedenle Redmi, kullanıcıların seride tercih etmesini kolaylaştırmak için seriye yeni bir isim verebilir. Bunu ancak zaman gösterecek.

Merakla beklenen yeni Note’un katalog numaraları da ortaya çıktı. Bu telefonlar 22041216UC ve 22041216C kod isimlerine sahip. Muhtemelen ana ve Pro modelleri bizleri karşılayacak. Gelen bilgilere göre her iki modelde de 6.6 inç büyüklüğünde AMOLED ekran yer alacak. Ekran tazeleme hızları ise yüksek ihtimalle 120 Hz olacak.

Ana modelde 4.300 mAh kapasiteli batarya kullanılacakken, Pro modelde 5.000 mAh kapasiteli batarya bulunacak. Söylentilere göre Note 12 serisinde MediaTek Dimensity 1300 yonga seti yer alabilir. Qualcomm yerine işlemci tercihinin MediaTek’ten yana kullanılacak olması fiyat açısından da uygun olacağını gösteriyor.

Redmi Note 12

Yeni ürünlerin prömiyeri Mayıs ayında yapılacak. İlk olarak anavatanı Çin’de tanıtılıp satışa sunulacak olan bu modellerin kamera tarafında da bir dizi yenilik ile gelmesi bekleniyor. Android 12 tabanlı MIUI 13 ile kutusundan çıkacak olan bu modellerin 8 GB RAM ve 12 GB RAM seçenekleri ile geleceği de söylentiler arasında yer alıyor.

Redmi K60 Serisi Şimdiden Konuşulmaya Başlandı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.