iPhone Nisan 26, 2022 13:23

iPhone 14 ve Apple Watch Series 8 için Heyecanlandıran İddia

Apple'ın yıl sonu tanıtacağı iPhone 14 ve Apple Watch Series 8 modelleri için heyecanlandıran iddia ortaya atıldı. İşte detaylar.
iPhone 14 ve Apple Watch Series 8 için Heyecanlandıran İddia

Cupertinolu teknoloji devi Eylül ayında bir aksilik olmazsa karşımıza iPhone 14 serisi ve Apple Watch Series 8 ile çıkacak. Etkinliğe aylar olmasına rağmen yeni modeller hakkında bilgiler gelmeye başladı. Mark Gurman, yaklaşmakta olan iPhone ve Apple Watch için tahminlerini paylaştı.

Gurman; Apple’ın ana model iPhone 14’ünün 48MP kameralarla donatmayacağına inanıyor. Ancak bu yıl uydu bağlantısı sunulabilir. Şirketin önümüzdeki yıl bir iMac’e güç sağlamak için M3 çipinin geliştirilmesine başladığını da ekliyor. Gurman, Apple’ın bu yıl tasarımsal açıdan büyük çaplı bir yenilik sunmayacağını da yeniliyor. Sadece Pro serisinde söylendiği gibi hap şeklinde çentik yer alabilir.

Önceki spekülasyonlarını yineleyen Gurman, en önemli değişikliğin yeni sensörlere uyacak daha büyük kamera tümsekleri ve Pro modellerinde hap şeklinde bir çentik kullanılması olacağını söylüyor. Ekran altı Face ID teknolojisinin “en az üç veya dört yıl uzakta” ​​olduğuna inanıyor .

Uydu bağlantısı özelliği ise yeni nesil iPhone’larda yer alabilir. Uydu bağlantı özelliğinin, hücresel bağlantı olmadan kısa metin mesajları göndermeyi ve acil durumları bildirmeyi kolaylaştıracağı bildiriliyor. Gurman, 2022 veya 2023 modeli Apple Watch’ın da tıpkı iPhone 14’teki gibi uydu bağlantısı alabileceğini iddia ediyor. Bu spekülasyonları, Apple ile iddia edilen uydu ortağı Globalstar Inc. arasında Şubat ayında 17 yeni uydu satın almak için yapılan anlaşmaya işaret ederek haklı çıkarıyor.

iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max

Son zamanlarda Apple ve görünürdeki uydu ortağı Globalstar Inc.’in böyle bir özelliği başlatmaya yaklaşabileceğine dair işaretler var. Şubat ayında Globalstar, kendisine yüz milyonlarca dolar ödemiş olan potansiyel ve adı açıklanmayan bir müşteri için sürekli uydu hizmetlerine güç sağlamak amacıyla 17 yeni uydu satın almak üzere bir anlaşmaya vardığını belirtelim.

Apple’ın bu yıl rakiplerinde olmayan özellikleri kullanacağı aşikar. Tasarımsal açıdan büyük bir sıçrama yaşamayacak olan yeni modeller satışlarda yine firmanın yüzünü fazlasıyla güldürecek. Bu cihazların artık Türkiye fiyatları hakkında yorum bile yapmak istemiyoruz. 20.000 TL’ye telefon mu olur?

Apple M3 Geliyor! iMac’ler Hız Canavarı Olacak!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.