WhatsApp Nisan 25, 2022 15:55

WhatsApp Grup Araması Seviye Atladı

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp grup araması konusunda düğmeye bastı. 32 kişiye kadar artık görüntülü görüşme yapabilirsiniz.
WhatsApp Grup Araması Seviye Atladı

Meta’ya ait olan WhatsApp’ın grup görüşmelerini iyileştirmek amacıyla grup sesli aramalarında 32 kişiye kadar destek vereceği açıklandı. WhatsApp grup araması artık iOS ve Android platformları fark etmeksizin daha keyifli hale gelecek. Pandemi döneminde bu sayıyı kademeli olarak artıran WhatsApp, bu hamlesi ile çok beğeni toplamıştı.

9To5Mac’e göre kullanıcılar, uygulamanın 22.8.80 sürümüyle 32 kişiye kadar grup sesli görüşmesi yapabilecek. Güncelleme ile ayrıca ses düzenine, hoparlör spot ışığına ve dalga biçimlerine sahip yenilenmiş bir kullanıcı arayüzü bu sürüme dahil ediliyor.

Ayrıca, iOS için WhatsApp’ın bu son sürümünde kişiler ve gruplar için sesli mesaj balonları ve veri ekranları değiştirildi. Galerideki favori medyanıza erişirken de yeni bir değişiklik var.

Önümüzdeki aylarda mesajlaşma platformu, Tepkiler, kullanıcıların iletebileceği daha büyük dosya boyutları, bir topluluk işlevi ve daha fazlasını içeren bir dizi yeni özellik sunacak.

WhatsApp Grup Araması

WABetaInfo’ya göre geliştiriciler, masaüstü sürümü için Reactions 2.0 hazırlıyor. Bu, habere göre, kullanıcıların gelecekte istedikleri herhangi bir emoji ile mesajlara yanıt vermelerine izin verileceği anlamına geliyor. Emojiler ile tepki özelliği muhtemelen Instagram’daki gibi çalışacak.

Sürekli yenilikler sunarak Telegram’a kaptırdığı kullanıcıları geri kazanmak isteyen WhatsApp‘ın 2022 yılı içerisinde daha fazla özellik sunması bekleniyor. Bakalım mesajlaşma devinin bir sonraki hamlesi ne olacak? Bekleyip göreceğiz.

WhatsApp Bilinmeyen Numaralar için Düğmeye Bastı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.