Twitter Elon Musk Tarafından Satın Alındı!

Tesla ve SpaceX’in kurucusu olan Elon Musk’tan yeni bir satın alım geldi. Twitter Elon Musk tarafından resmi olarak satın alındı. İşte detaylar.

Teknoloji dünyasında dev bir satın alım gerçekleşti. Elon Musk’ın çabaları bugün sonuç verdi. Twitter Elon Musk yönetimine bugün resmi olarak geçmiş oldu. Peki, bu süreçte neler olmuştu? Elon Musk, Pazartesi günü, dünyanın en zengin adamının dünya liderlerinin, ünlülerin ve kültürel trend belirleyicilerin uğrak yeri olan etkili sosyal ağı ele geçirme zaferiyle Twitter’ı yaklaşık 44 milyar dolara satın almak için bir anlaşma yaptı.

Twitter Elon Musk bünyesine geçti

Twitter, kendisinin şirketin en büyük tek hissedarı olduğunu açıklamadan önce, bu ay şirketin hisse fiyatına göre yüzde 38’lik bir prim olan 54.20 dolara kendisini Musk‘a satmayı kabul etti. Dealogic tarafından derlenen verilere göre, bir şirketi özel hale getirmek istiyor. Yani Twitter yayın hayatına devam edecek. Bu satın alım için Musk’ın cebinden tam 44 milyar dolar paranın çıktığını belirtelim.

Anlaşmayı duyuran Musk, “İfade özgürlüğü işleyen bir demokrasinin temel taşıdır ve Twitter, insanlığın geleceği için hayati önem taşıyan konuların tartışıldığı dijital şehir meydanıdır. Twitter’ı her zamankinden daha iyi hale getireceğim.” açıklamasında bulundu.

Twitter’da 83 milyondan fazla takipçisi olan milyarder, daha fazla özgür konuşmayı teşvik ederek ve kullanıcılara gördükleri üzerinde daha fazla kontrol sağlayarak platformu dönüştürmek istediğini defalarca söyledi. Musk, şirketi özel hale getirerek, yatırımcıların, düzenleyicilerin ve diğerlerinin meraklı gözlerinden uzakta hizmet üzerinde çalışabilir.

Yine de bu satın alımda inceleme muhtemelen uzun sürecek. Twitter en büyük sosyal platform değil. Facebook ve Instagram için milyarlarca kullanıcıya kıyasla 217 milyondan fazla günlük kullanıcısı var. Ancak Twitter’ın dünya çapında anlatıları şekillendirmede çok büyük bir rolü var.

Elon Musk Twitter Yönetim Kurulunda! Değişime Hazır Olun

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu