Güncel Teknoloji Haberleri Nisan 25, 2022 16:48

Samsung O-RAN Projesine Dahil Oldu!

Güney Koreli Samsung O-RAN projesine dahil olduğunu açıkladı. Peki, O-RAN açık kaynak projesi ne işe yarayacak. İşte konuyla ilgili detaylar.
Samsung O-RAN Projesine Dahil Oldu!

Dünyanın en büyük hücresel ağ altyapı sağlayıcılarından biri olan Samsung O-RAN açık kaynak projesinin TOC (Technical Oversight Committee) resmi üyesi olarak seçildiğini duyurdu. Güney Koreli firmanın görev süresi bu ay başlıyor ve 2023’ün sonuna doğru bitecek.

Şirket halihazırda O-RAN Alliance’a katkıda bulunuyor. Ancak resmi bir üye olmak, ekosistemin gelecekteki gelişimi için önemli kararlar almasına yardımcı oluyor. Samsung, son iki yıldır RIC (RAN Intelligent Controller) için açık kaynak kodu geliştiriyor. Samsung Research’ün Gelişmiş İletişim Araştırma Merkezi Başkan Yardımcısı ve Gelişmiş Çözümler Ekibi Başkanı JinGuk Jeong, Samsung’un TOC’deki resmi temsilcisi oldu.

O-RAN SC TOC, AT&T, China Mobile, Deutsche Telekom, Ericsson, Orange, Nokia, NTT Docomo, Radisys, Samsung Electronics, TIM, Viavi ve Windriver gibi diğer teknoloji devleri de dahil olmak üzere on iki resmi üyeye sahip.

O-RAN, telekomünikasyon endüstrisi ve diğer çeşitli elektronik markaları için büyük ilgi gördü. Daha iyi, daha hızlı ve daha esnek hücresel ağlar için bir sonraki büyük RAN ​​ağı olma potansiyeline sahip. Samsung zaten ağ taşıyıcılarına 5G vRAN sistemleri sunuyor. Ancak O-RAN sisteme daha fazla esneklik katacak.

Samsung 3nm

Hücresel bağlantı konusunda önümüzdeki yıllarda büyük bir sıçrama yaşanacak gibi görünüyor. Bu süreçte Samsung da elini güçlendirmek istiyor. Huawei ile olan altyapı mücadelesinde Amerika’nın sayesinde bir adım öne geçen Samsung, bu liderliğin kalıcı olmadığını biliyor. Bu yüzden O-RAN gibi projelerde Samsung’un ismini daha çok görebiliriz.

Samsung Galaxy S22’ye Rağmen Para Kazanacak!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.