Akıllı Telefon Nisan 25, 2022 9:24

MIUI 13 Güncellemesi Bir Telefon İçin Daha Yayınlandı

MIUI 13 güncellemesi son olarak Xiaomi 11 Lite 5G NE için dağıtıma sunuldu. Güncelleme Türkiye'de de satışta olan bu telefona neler getiriyor?
MIUI 13 Güncellemesi Bir Telefon İçin Daha Yayınlandı

Geçen yılın öne çıkan orta üst segment telefonlarından biri olan Xiaomi 11 Lite 5G NE modeli için MIUI 13 güncellemesi dağıtıma sunuldu. Daha önce sınırlı sayıda üretici için kullanıma sunulan güncelleme şimdi daha yaygın şekilde dağıtılmakta. Telefonun Avrupa versiyonu için başlayan güncelleme 3.2GB büyüklüğünde.

Güncelleme beklendiği gibi yeni widget’lar, duvar kağıtları, bir kenar çubuğu ve yenilenmiş bir kontrol merkezi içeriyor. Güncellemeye ayrıca en son güvenlik ve gizlilik iyileştirmeleri de dahil ediliyor. Android 12 tabanlı olan güncellemeyi dilerseniz Ayarlar menüsünden sorgulatabilirsiniz.

MIUI 13 Güncellemesi Değişiklik Günlüğü

  • Yeni: Uygulama destekli yeni bir widget ekosistemi
  • Yeni: Optimize edilmiş ekran görüntüsü deneyimi
  • Optimizasyon: Geliştirilmiş genel kararlılık

sistem

  • Android 12 tabanlı kararlı MIUI
  • Daha fazla özellik ve iyileştirme
  • Optimizasyon: Telefon, Saat ve Hava Durumu için gelişmiş erişilebilirlik desteği
  • Optimizasyon: Zihin haritası düğümleri artık daha kullanışlı ve sezgisel”

Türkiye fiyatı şu sıralar 7.500 TL seviyesinde olan telefonun başlıca özelliklerinden söz edelim. Telefonda 6,55 inç büyüklüğünde Full HD+ (1080 × 2400 piksel) 90Hz AMOLED ekran yer alıyor. Bu ekran HDR10+ ve Dolby Vision desteğine sahip olup, Gorilla Glass 5 ile korunuyor. Snapdragon 778G işlemcisinden güç alan telefonda 64 megapiksel üçlü arka kamera paketi yer alıyor. Ön kamera ise 20 megapiksel çözünürlüğünde.

33 watt hızlı şarj destekli 4.250 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyan telefonda parmak izi tarayıcısı yana monte halde. Xiaomi 11 Lite 5G NE’de ayrıca stereo hoparlör, Android 11 tabanlı MIUI 12.5 ve  Bluetooth 5.2 yer alıyor.

Xiaomi 11 Lite 5G NE İnceleme ve Uzun Kullanım Testi

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.