Akıllı Telefon Nisan 25, 2022 8:22

MIUI 13.5 Yenilikleri Sızdırıldı, Pek Çok Kolaylık Sağlanacak

MIUI 13.5 güncellemesi yenilikleri şirkeyete yakın bir kaynak tarafından sızdırıldı. İrili ufaklı tüm yeniliklere göz atalım.
MIUI 13.5 Yenilikleri Sızdırıldı, Pek Çok Kolaylık Sağlanacak

Xiaomi, MIUI 13 güncellemesinin dağıtımında sona gelmek üzere. Birçok Xiaomi, Redmi ve POCO telefon MIUI 13 sürümüne yükseltilirken, güncelleme şu sıralar markanın daha eski telefonları için yayınlanmakta. Xiaomi, MIUI 13’ün dağıtımından sonra MIUI 13.5 güncellemesi için mesai harcamaya başlayacak. MIUI 12.5, 2020 yılında aralık ayında tanıtıldı. Bu güncellemeyi daha sonra MIUI 12.5 Enhanced Edition takip etti. Xiaomi’nin MIUI 13.5 için kullanıcıları aralık ayına kadar bekleteceğini düşünmüyoruz. Zira Xiaomiui sitesi MIUI 13.5 sürümünde yer alacak yenilikleri şimdiden ortaya çıkarmış durumda. Lafı daha fazla uzatmadan bu yeniliklere göz atalım.

MIUI 13.5 Yenilikleri

 • Yeni güncelleme ile ses kısma + güç tuşu ve üç parmakla ekran görüntüsü alma hareketi kapatılabilecek.
 • Xiaomi Notlar uygulaması yeni bir arayüze sahip olacak.

 • Yeni MIUI 13.5 ile birlikte arayüz tek elle daha kullanışlı hale getirilecek.

 • Ekranda görünen bazı sistem pencereleri ortada yer almaktadır. Kullanıcıların tek elle kullanıma büyük önem verdiğinden bahsetmiştik. Buna göre Xiaomi, ekranda görünen bazı sistem pencerelerini ortaya yerleştiriyor. Bu sayede, ekranın üst kısmına dokunmak zorunda kalmadan sistem pencerelerini rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.
 • Xiaomi CIVI gibi bazı modellerde ekran yenileme hızı menüsü yenilendi. Bu yenilenen menü öncekinden çok daha iyi görünüyor. Ama ne yazık ki bazı cihazlarda bu tarz bir değişiklik meydana geldi. MIUI 13.5 ile birlikte bu menü tüm modellere getirilecek.

 • Kayan pencere modundaki son uygulamalar menüsü bu şekilde görünecek. Değişiklikten önce, son uygulamalar menüsünde bazı sorunlar vardı. Bunlar giderildi.

Yeni MIUI 13.5 ile birlikte kamera arayüzünde bazı değişikliklerle karşılaşacaksınız. Bu değişiklikler önemli değişiklikler olmasa da en iyi deneyimi yaşamanız için yapılmıştır. İşte kamera arayüzünde bazı değişiklikler.

 • Kamera arayüzünün modları artık daha küçük.
 • Yakınlaştırma düğmeleri yeniden tasarlandı

 • Yakınlaştırma arayüzü yenilendi. Yakınlaştırma seviyeleri en alta yerleştirilerek tek elle kullanım kolaylaştırılmıştır.

 • Ses düğmelerinin işlevlerinden birinin adı değiştirildi. Bir önceki sürümde fonksiyonun adı “Deklanşör Geri Sayımı” iken, yeni güncelleme ile fonksiyonun adı “Zamanlayıcı (2s)” olarak adlandırılıyor. Böyle bir değişiklik gerçekten gerekli miydi bilmiyoruz.

 • MIUI 13.5 ile birlikte kullanıcılar telefonlarının internet bağlantısını Ethernet üzerinden paylaşabilecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.