iPhone Nisan 25, 2022 11:23

iPhone Karaborsa Olabilir! Üretim Durdu!

Koronavirüs salgını etkilerini hala sürdürüyor. iPhone karaborsa olacak gibi görünüyor. Çünkü üretimi iki fabrikada da durduruldu.
iPhone Karaborsa Olabilir! Üretim Durdu!

South China Morning Post’a göre, Tayvan’ın en büyük elektronik üreticisi Foxconn, Doğu Çin’in Jiangsu eyaletine bağlı Kunshan kentindeki iki fabrikasında üretimi askıya aldı. Apple’ın üretim hattına çektiği sıkıntı bu süreçte daha sert geçecek gibi görünüyor. iPhone karaborsa pazarına düşerse fiyatların bir anda fırlaması bekleniyor. Üretimin durması çip krizi ile birleşince ortaya tam bir kabus çıkıyor.

En iyi iPhone üreticisi, Covid kısıtlamaları nedeniyle aynı anda iki fabrikayı kapattı

Yerel basın bu sabah, kapatmanın COVID-19 nedeniyle karantina kısıtlamalarından kaynaklandığını doğruladı. İşletmelerin topraklarında koronavirüs enfeksiyonu vakaları tespit edildikten sonra üretim durduruldu. Sonuç olarak, işçilerin yaşadığı yurtlar kapatıldı.

Foxconn, dünyanın en büyük sözleşmeli elektronik üreticisidir ve Apple ve diğer birçok şirket için siparişleri karşılar. Foxconn’un ana üretim tesisleri Çin anakarasındaki şehirlerde bulunuyor.

Daha önce, Şanghay’daki covid kısıtlamaları nedeniyle, Apple için cihaz üreten en büyük üç fabrika (Pegatron, Quanta ve Compal) durdurulmuştu. Siparişler Foxconn üretim hatlarına yönlendirildi. Ama o zaman bile Foxconn fabrikalarının durabileceğine dair öneriler vardı.

iPhone Karaborsa

Koronavirüs hala Çin’de çılgınlarca etkisini gösteriyor. Bu süreçte bir çok karantina önlemi alınmıştı. Salgının devam etmesinden dolayı üretim durma noktasına gelecek. Salgını ilk etapta dünyada saklayan Çin hükümeti bu hamlesinin cezalarını çekiyor. Çin salgını daha önce dünyaya bildirmiş olsaydı aşı daha önce bulunabilir ve ölümler bu kadar olmazdı. Çin şu an kendi ektiğini biçiyor desek yalan olmaz.

iPhone 13 Üretimi Çin Dışında Başladı, Fiyat Düşüşü Bekleniyor

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.