Güncel Teknoloji Haberleri Nisan 24, 2022 8:50

Pixel Watch Resmiyete Kavuşuyor! Az Kaldı!

Google'ın akıllı saati Pixel Watch için artık geri sayım başladı diyebiliriz. Google yeni saatini nihayet tescilletti. Çok yakında geliyor.
Pixel Watch Resmiyete Kavuşuyor! Az Kaldı!

Google nihayet halka uzun zamandır beklenen markalı akıllı saatin yakında piyasaya sürüleceğine dair sağlam bir kanıt sağladı. Google, Pixel Watch için bir ticari marka kaydettirdi. Bu saat Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) veri tabanındaki belgelerle kanıtlandı. Başvuru oldukça taze görünüyor. Şirket 19 Nisan 2022’de teslim etti ve büro, muayenenin henüz yapılmamasına rağmen 22 Nisan’da asgari şartları karşıladığını kabul etti.

Ön verilere göre Pixel Watch yuvarlak ekran, Fitbit servisleri ile entegrasyon alacak ve yeni nesil Google Assistant sesli asistanı ile Wear OS 3.1 platformuyla çalışacak.

Pixel Watch’ın resmi lansmanı, Mayıs ayının ilk yarısında düzenlenecek Google I/O konferansında gerçekleşebilir. Bu etkinlikte ayrıca Pixel 6a modelinin de tanıtılacağını belirtelim. Google Tensor işlemcisi ile Apple’ın iPhone’larına rakip olmayı hedefleyen Google’ın bu girişimleri Amerika’da meyvelerini toplamaya başladı diyebiliriz.

Google Pixel Watch

Kendi işlemcisini ve kendi ekosistemini kurmak isteyen Google’ın elinde fazlasıyla kaynak var. Eğer bu kaynaklar doğru kullanılabilirse yeni bir Apple doğabilir. Ancak Google nedense böyle fırsatları hep elinin tersiyle iter. Bu yüzden Google’a bu konuda kefil olmak çok zor.

Bu zamana kadar birçok girişimi satın alan ancak bunları sonrasında kapatan Google, umarız Pixel serisinde bu sefer istikrarlı bir ilerleme kaydeder.

Pixel 7 ve 7 Pro Kamera Özellikleri Sızdırıldı!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.