Oyun Haberleri Nisan 24, 2022 15:48

GTA 6 Grafikleri ile İnanılmaz Bir Deneyim Sunacak

Rockstar'ın geliştirme aşamasında olan GTA 6 için sevindiren haberler geldi. 4-5 yıl sonra çıkacak olan oyun grafikleri ile mest edecek.
GTA 6 Grafikleri ile İnanılmaz Bir Deneyim Sunacak

Bir oyununun suyu nasıl sıkılabilire örnek verecek olsak direkt olarak GTA V’i örnek verebiliriz. PS3, Xbox 360, PC, PS4, Xbox One, PS5 ve Xbox Series X/S platformlarına çıkan ve artık yeter dedirten GTA V’ten sonra gözler GTA 6’ya çevrilmişti. Yeni nesil konsolların sonuna doğru çıkacağı düşünülen GTA 6 için bugün heyecanlandıran bilgiler geldi.

Rockstar Magazine ve Naughty Dog Magazine’in yaratıcısı ve sektör içinden biri olan Chris Klippel’e göre, yakında çıkacak olan GTA 6 oyunu grafikleriyle sizi memnun edecek. Atılan Tweet ile GTA 6’nın “inanılmaz grafikler” sağlayacak olan RAGE 9 grafik motorunu kullandığı açıklandı. Ayrıca RAGE 9’u zamanının ötesinde bir motor olarak nitelendiriyor. Görüşüne göre kullanıcılar bu konuda gerçekten hayal kırıklığına uğramayacak.

GTA 6

Aynı GTA 5’in RAGE üzerine kurulu olduğu kimse için bir sır değil. Ancak sürümlerinin adı daha önce verilmemişti. Görünüşe göre, kalite açısından dokuzuncu, öncekilerden ve hatta Red Dead Redemption 2’de kullanılandan belirgin şekilde farklı olacak. Grafik ve dinamikler açısından çağın ötesinde olacak olan yeni GTA’nın şimdilik çıkış tarihi bilinmiyor. Ancak Rockstar’dan gelen açıklamalara göre oyun daha geliştirilme aşamasında.

GTA 6’yı bekleyenleriniz elbette vardır. Ancak bu beklentilerinizi biraz daha ötelemeniz gerekiyor. Bize göre bu oyun 4-5 yıla anca çıkar. Muhtemelen PS5 ve Xbox Series X/S konsollarının son döneminde GTA 6’yı göreceğiz.

GTA 6 Beklerken GTA+ Geldi! Peki Bu Ne?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.