Akıllı Telefon Nisan 23, 2022 9:50

OnePlus 10, OnePlus Kullanıcılarının Sevdiği Bir Özellikten Mahrum Olacak

OnePlus 10, markanın önümüzdeki haftalarda duyuracağı üst seviye bir başka telefon olacak. OnePlus bu telefonda kullanıcıların sevdiği bir özelliğe yer vermeyecek.
OnePlus 10, OnePlus Kullanıcılarının Sevdiği Bir Özellikten Mahrum Olacak

iPhone’larda telefonu sesli ve sessize alan kaydırıcı tuşu hepiniz biliyorsunuz. OnePlus bunu geliştirerek OnePlus 2’den bu yana tüm üst segment telefonlarında bu tuşu kullandı. OnePlus’ın kaydırıcı tuşu, iPhone’larda bulunan tuştan farklı olarak üç aşamalı. Telefon bu tuşla sesli, titreşim, sessiz modlara alınabiliyor. Görünüşe bakılırsa OnePlus bu tuşu yavaş yavaş telefonlardan kaldırmaya başlıyor. İlk olarak markanın üst segmenti hedefleyen telefonlardan biri olan OnePlus 10R bu tuştan mahrum bırakıldı. Acaba OnePlus 10 serisinde devam eder mi sorusu sorulurken, şirkete yakın kaynaklar bu tuşun tüm OnePlus telefonlardan kaldırılacağını aktardı.

OnePlus yakın zamanda OnePlus 10’un duyurusunu gerçekleştirecek. Pro modelden daha uygun fiyatlı olacak bu modelde de kaydırıcı tuş yer almayacak. Bu tuş için telefon içerisinde ayrı bir mekanizma oluşturulduğu göz önüne alındığında, bunun kaldırılması bir noktada ufak da olsa maliyetleri düşürecektir.

OnePlus 10 Özellikleri

OnePlus bu telefonla birlikte Pro modelden farklı yepyeni bir kamera dizaynı karşımıza çıkarabilir.  Diğer taraftan OnePlus 10’da Pro modele kıyasla çok daha hızlı bir şarj desteği göreceğiz. Telefonda 150 watt hızlı şarj desteğine sahip 4800 mAh büyüklüğünde bir pil kullanılacak. Snapdragon 8 Gen 1+ ya da Dimensity 9000 işlemcisinden güç alacak telefonda bellek seçenekleri 8GB/12GB RAM ve 128GB/256GB şeklinde olacak.

OnePlus 10’un kamera birimine gelince; arkada 50 megapiksellik bir ana kamera olacak. Bu kameranın Sony IMX766 olma ihtimali oldukça yüksek. Bu kameraya ayrıca 16 megapiksel ultra geniş açılı ve 2 megapiksel makro kamera eşlik edecek. Ön bölüme konumlandırılacak kamera ise 32 megapiksel olacak.

OnePlus Ace 150W Hızlı Şarjı ile Geldi

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.