Lenovo Nisan 23, 2022 18:54

Lenovo Ideapad Flex 5i Gen 7 Tanıtıldı! İşte Özellikleri

Bilgisayar dünyasının ilgi çeken şirketlerinden Lenovo, Ideapad Flex 5i Gen 7 dizüstü bilgisayar pazarına yenilik getirdi. İşte özellikleri.
Lenovo Ideapad Flex 5i Gen 7 Tanıtıldı! İşte Özellikleri

İçerik üreticileri için özellikle geliştirilen Lenovo Yego serisi, yüksek fiyatları nedeniyle fiyat/performans alıcılarına pek hitap etmiyordu. Şirket bu durumu değiştirmek için bu defa Lenovo Ideapad Flex 5i Gen 7 dizüstü bilgisayar modelini tanıtarak daha uygun fiyatlı flex türü bilgisayarını alıcılarına sunmuş oldu. Gelin bilgisayarın özelliklerine göz atalım.

IdeaPad Flex 5i Gen 7 Özellikleri

İki farklı ekran boyutuyla gelen dizüstü bilgisayar serisi 14 inçlik model ve 16 inçlik modeli bünyesinde kapsıyor. Her iki model de yepyeni bir 16:10 oranında dokunmatik ekran, daha yüksek kaliteli OLED ekran paneli seçeneğine ve 360 derece katlanabilen bir menteşeye sahip.

Flex 5i Gen 7 serisindeki en büyük yükseltme, eski TN panelin kaldırılıp yerine IPS ve OLED seçenekleri getirilmesi oldu. 14 inçlik model için 2,8K çözünürlüğünde OLED ekran seçeneği, üst düzey ekran kalitesi tercih eden kullanıcıların ihtiyacını karşılıyor. 14 inç ve 16 inçlik modellerdeki diğer ekran seçenekleri FHD ve 2K ekran çözünürlüğü olmak üzere IPS paneli kapsıyor.

Lenovo IdeaPad Flex 5i Gen 7

Gücünü Intel’in Alder Lake serisinden alan dizüstü bilgisayar serisi, i5-1235U’dan i7-1255U’ya kadar işlemci seçenekleri sağlıyor. 16GB’a kadar LPDDR4X RAM ve 1 TB M.2 PCIe SSD depolama da sisteme eşlik ediyor. 14 inçlik model için 12 saate kadar pil süresi ve 16 inçlik model için ise 11,5 saate kadar pil ömrü yer aldığı da aktarıldı.

Bilgisayarların piyasaya sürülüş tarihleri açıklanmadı ancak Yoga serisine göre daha uygun fiyattan gelecekleri bildirildi. Bu modeller ülkemizde de satışa çıkabilir. Yeni gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.