iPhone Nisan 23, 2022 14:49

iPhone 14 Farklı Bir Renk Seçeneği ile Gelebilir

Apple'ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 14 ailesinde yeni bir renk seçeneğine yer vereceği ortaya çıktı. Peki, bu renk ne olacak?
iPhone 14 Farklı Bir Renk Seçeneği ile Gelebilir

Anonim kaynaktan gelen son yarım yamalak bir söylentiye göre, iPhone 14 yeni bir mor renk de dahil olmak üzere yenilenmiş bir renk yelpazesiyle gelebilir. Çin sosyal medya platformu Weibo’da şimdi silinen bir gönderi, yaklaşmakta olan ana ve Pro modelleri için olası renk seçeneklerini ortaya çıkardı.

Sızıntıya göre ana ve Max siyah, beyaz, mavi, kırmızı ve yeni bir mor renk tonuyla satışa sunulacak. Bu arada, daha pahalı Pro ve Pro Max modellerinin grafit, altın, gümüş ve mor renklerinde geleceği iddia ediliyor. Yeni mor rengin, aydınlatma koşullarına göre tonu değiştiren dinamik yeni bir bitiş olduğu söyleniyor.

iPhone 14 yeni renk seçenekleri ile dikkat çekecek

Sızıntı, Starlight ve Midnight renk seçeneklerine beyaz ve siyah diyerek atıfta bulunursa, iPhone 13’ün yeşil ve pembe tonlarına benzer bir renk görebiliriz. Bu aynı zamanda iPhone 13 Pro’nun Sierra Blue ve Alp Green renklerinin kullanımdan kaldırılacağı anlamına da gelebilir. Sunulan toplam renk seçeneği sayısı, iPhone 13 serisine göre değişmedi.

Morun yeni tonuna gelince, rengin aydınlatma koşullarına göre nasıl değişeceği belirsizliğini koruyor. Şirket, renk varyasyonunu tanıtmak için yeni bir üretim sürecini benimseyebilir veya Sierra Blue renk seçeneği için kullanılan işlemin aynısını kullanabilir.

iPhone 14

Apple, Sierra Blue kaplamanın “çarpıcı ve dayanıklı bir kaplama için yüzeye uygulanan çok sayıda nanometre ölçekli metalik seramik katmanı” kullandığını söylüyor.

Ek olarak, Weibo gönderisinde, iPhone 14 modellerinin büyük bir daire içinde küçük bir daireye benzeyen yeni bir True Tone flaş tasarımına sahip olacağı iddia edildi. Açıklama ayrıntılı veya yardımcı değil, ancak Apple’ın iki ayrı LED’in bağımsız yarım kürelere yerleştirildiği mevcut tasarımdaki flaş düzenini değiştirebileceğini öne sürüyor.

iPhone 14’ün True Tone flaşının yeniden tasarımıyla ilgili bu yarım yamalak söylenti , son aylarda gördüğümüz sızdırılan şemalar ve CAD görüntüleri ile çelişiyor. Bu sızıntılar daha güvenilir kaynaklardan geliyor ve kamera flaş tasarımının değişmeyeceğini öne sürüyorlar.

iPhone 14 ile Selfie Kamera Şaha Kalkacak

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.