Güncel Teknoloji Haberleri Nisan 23, 2022 15:50

Dogecoin Milyonerine Ne Oldu? İşte Son Hali!

Kripto para birimi olan Dogecoin bir anda herkesi zengin etmişti. Peki, milyoner olan Glauber Contessoto'ya ne oldu? İşte detaylar.
Dogecoin Milyonerine Ne Oldu? İşte Son Hali!

Dogecoin milyoneri olarak da bilinen Glauber Contessoto, son zamanlarda isminden çok söz ettiriyordu. Newsweek’e göre Los Angeles sakininin tüm kişisel tasarruflarını dogecoin üzerinde tükettiği bildirildi. 2021 yılının Nisan ayında, dogecoin değeri tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,72 dolara ulaştığında Contessoto, ilk 180.000 dolarlık dogecoin portföyünün yaklaşık 2 milyon dolara ulaştığını iddia etmişti.

Bununla birlikte, milyonerin zenginliği kısa ömürlü oldu. Çünkü dogecoin ertesi ay önemli ölçüde düştü ve Contessoto’nun portföyü bir noktada tek bir günde 160.000 doların üzerinde kayıp yaşadı. Yatırımının toplam değeri, aylar sonra takip eden kripto çöküşü sırasında darbe aldı. Contessoto, kripto para düşmeye devam etse bile, memeden ilham alan kripto para birimini elinde tutmaktan pişman olmadığını, değerinin yalnızca artacağına inandığını iddia etti. uzun vadede büyümek.

Contessoto, bugün tam olarak bilinen dogecoin milyoneri olarak başlamadı. Eski milyoner Newsweek ile yaptığı bir röportajda, okula otobüsle giderken diğer çocuklara oyuncak sattığını paylaştı. Çalıştığı zaman, arabası bozulduğunda her gün işe bisiklete binmek zorunda kaldığını hatırladı. Ancak Contessoto, Reddit’te dogecoin’i ilk öğrendiğinde tüm bunlar değişti. Günler süren araştırmalardan sonra Contessoto, tüm birikimlerini buna akıttı, hatta marj yatırımı yoluyla borç para almaya bile başvurdu.

 

Tüm bunlara ek olarak, dogecoin’de tamamen dışarı çıkmak için sahip olduğu hisse senetlerinin geri kalanını tasfiye etmeye devam etti. Contessoto için, tüm hayatının birikimlerini bir internet memesinden doğan bir kripto para birimine yatırma inancı, dogecoin’i çevreleyen topluluğu sevdiği ve hatta kripto para biriminin mem kökenlerini takdir ettiği için, yeni ortaya çıkan bir trende kafa kafaya dalmaktan daha fazlasıydı. Tabii ki kararını daha da güçlendiren şey, “bir dahi” olduğunu düşündüğü bilinen dogecoin yatırımcısı Elon Musk’a olan inancıydı.

Dogecoin

Ayrıca Contessoto, geçtiğimiz günlerde “Diamond Hand” adlı kendi sakal kremi serisini sattığı bir YouTube videosunu paylaştı. Aynı videoda, 550.000 doların üzerinde bir değere sahip yaklaşık 3,9 milyon adet dogecoin tuttuğunu da açıkladı. Nakit para kazandığında yapmayı planladığı şeye gelince, annesinin bir daha asla çalışmak zorunda kalmamasını sağlamak için kendi plak şirketini kurmayı umduğunu paylaştı. Milyoner hedeflenen 10 milyon dolarlık hedefine ulaştığında portföyünden sadece %10’luk bir indirim almayı ve geri kalanı büyümeye devam etmeyi hedefliyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.