Samsung Nisan 22, 2022 14:25

Samsung Telefonların Şarjını Bu Uygulama Sömürüyor!

Samsung telefonlarda ilginç bir hata keşfedildi. Popüler olan bu uygulama Galaxy modellerinin şarjını su gibi içiyor. Bu uygulamayı silin!
Samsung Telefonların Şarjını Bu Uygulama Sömürüyor!

Samsung kısa süre önce Google Mesajlar uygulamasını Amerika Birleşik Devletleri’ndeki amiral gemisi telefonları için varsayılan mesajlaşma uygulaması yaptı. Diğer pazarlarda, kendi yerel Mesajlar uygulamasını varsayılan seçenek olarak sunmaya devam ediyor. Ancak, birçok kişi cihazlarında Google Mesajlar uygulamasını kullanmayı tercih ediyor. Çünkü uygulamadaki bir hata, kamerayı açık bırakarak telefonunuzun pilini tüketiyor.

Gelen raporlar, Google Mesajlar uygulamasında kamerayı arka planda açık bırakan bir hata olduğunu ortaya koyuyor. Bu, cihazın aşırı ısınmasına ve ayrıca pil ömrünü kaybetmesine neden oluyor. Hata, uygulamadaki kullanıcıların kolayca fotoğraf çekmesine ve bir mesaja eklemesine olanak tanıyan bir özellikle ilgili.

Yeni bir resim çekmek istemeniz durumunda galeriden resim eklemek için görünümde kamera için canlı bir önizleme görüntülenir. Uygulamaya yapılan son güncelleme, Mesajlar uygulaması arka plandayken bile bu kamera beslemesinin ara sıra çalışmasına neden olan bir hata ortaya çıkardı. Bu, aşırı ısınmaya ve pilin hızlı boşalmasına neden oluyor.

Google, bu noktada hatayı kabul etmedi. Ancak, şirketin yakında bir düzeltme içeren bir güncelleme yayınlaması gerektiğini söylemeye gerek yok. Bu hatanın telefonunuzun pilini boşaltmasını önlemek için bir geçici çözüm var. Google Mesajlar’ın telefonunuzun kamerasını kullanma iznini reddetmeniz yeterlidir. Bu, Ayarlar uygulamasındaki Uygulama Bilgisi menüsünden yapılabiliyor.

Samsung

Eğer herhangi bir Galaxy modeli kullanıyorsanız acilen Google Mesajları ya silmeli ya da dediğimiz gibi kamera erişimini engellemeniz gerekiyor. Her iki işlemden birini yaptıktan sonra telefonu yeniden başlatmayı unutmayın. Bakalım Google bu sorunu ne zaman çözecek?

WhatsApp Sesli Mesajlar Seviye Atılıyor

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.