Akıllı Telefon Nisan 22, 2022 16:48

iPhone 14 Pro ve Pro Max’in Tasarımında Dikkat Çeken Ayrıntı

iPhone 14 Pro ve Pro Max cephesinden gelen görüntüler telefonların tasarımlarında önemli bir detayı ortaya çıkardı. İşte son gelişmeler...
iPhone 14 Pro ve Pro Max’in Tasarımında Dikkat Çeken Ayrıntı

Apple bu yıl eylül ayında iPhone 14 serisini piyasaya sürecek. Daha önümüzde uzun bir süre var, fakat alışageldiğimiz üzere yeni iPhone’lar aylar öncesinde gündemin ilk sıralarında yer almaya devam ediyor. Yakın zamanda ortaya çıkan bazı görüntülerde iPhone 14 serisinde yer alacak tüm modellere yakından bir bakış attık. Telefonların kamera modülleri özellikle Pro modellerde kayda değer bir oranda büyümüş görünüyordu. Bazı yeni görüntüler dikkatli bakıldığında tasarımda bir şeylerin daha değiştiğini gözler önüne seriyor. iPhone 14 Pro ve Pro Max, iPhone 13 Pro serisiyle kıyaslandığında daha yuvarlak köşelere sahip olacak.

Apple’a yakın bir kaynak tarafından sızdırılan görüntüde iPhone 14 Pro serisinde köşelerin daha oval yapıda olduğunu rahatlıkla göreceksiniz. Apple’ın kamera modülünün büyümesi nedeniyle bu tasarımsal değişime gitmiş olabileceği belirtiliyor.

iPhone 14 serisindeki en önemli değişim ise ön bölümde yaşanacak. Apple yıllar sonra en azından Pro modellerde çentiğe veda edecek. Apple’ın çentik yerine iki adadan oluşan bir çözümde karar kıldığı sızıntılara yansıyor. Ön kamera ve FaceID düzeneği için iki ayrı blog ekran üzerine yerleştirilecek.

Apple’ın iPhone 14 serisinde Pro modellerde 48 megapiksel çözünürlüğünde ve daha büyük bir sensöre geçiş yapması yüksek ihtimal. Hatta büyüyen kamera modülünü buna bağlayanlar da mevcut.

iPhone 14 serisindeki bir diğer önemli gelişme ise mini modelin seriden çıkarılması olacak. Apple bunun yerine iPhone 14 Pro Max ile aynı ekran boyutuna sahip iPhone 14 Max modelini geliştiriyor.

iPhone 14 Pro Max’e Yakından Bakın, Tasarım Netleşiyor

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.