iPhone Nisan 22, 2022 10:25

iPhone 14 Pro İnce Tasarımı ile Dikkat Çekecek

Apple'ın yıl sonu tanıtacağı iPhone 14 Pro modelinin çok ince bir tasarıma sahip olacağı ortaya çıktı. Çentik de bu yıl şekil değiştirecek.
iPhone 14 Pro İnce Tasarımı ile Dikkat Çekecek

iPhone 14 Pro için sızdırılan boyutlar, aksesuar kalıpları ve CAD işlemeleri son aylarda ortaya çıktı. Bu sızıntılardan toplanan ayrıntılara dayanarak Ian Zelbo, iPhone 14 Pro’nun büyütülmüş kamera çıkıntısının eğrisine uyması için daha büyük bir köşe yarıçapına sahip olabileceğini iddia ediyor.

Bilmeyenleriniz için; Zelbo, sızdırılan ayrıntılara dayalı olarak Apple cihazlarının görüntülerini oluşturmasıyla tanınır. CAD çizimlerini, sızdırılan boyutları ve şemaları analiz ettikten sonra sanatçı, iPhone 14 Pro modelinin öncekinden daha büyük dış köşe yarıçaplarıyla tasvir edildiğine inanıyor. Ancak Pro Max’in köşe yarıçapı, önceki modelden alınmış gibi görünüyor.

iPhone 14 Pro’nun yüzde 57 daha büyük sensöre sahip 48 MP kamera sisteminden oluşan daha büyük bir kamera dizisine sahip olması bekleniyor. Sızıntılar, Apple’ın yeni diziye uyum sağlamak için kamera çıkıntısının boyutlarını artırdığını ve köşe yarıçaplarının buna uyacak şekilde uyarlandığını gösteriyor.

iPhone 13 Pro’nun kamera dizisi , iPhone 12 Pro’dan daha büyüktü. Ancak Apple, dış köşe yarıçapını değiştirmeden bırakmayı seçti. Bu nedenle iPhone 12 Pro’nun sol üst tarafındaki kamera çıkıntısının yuvarlak köşesi, telefonun çevresel eğrisiyle eşleşiyor. Ancak iPhone 13 Pro’da kolayca fark edilen bir eşitsizlik ortaya çıktı. Zelbo, iPhone 14’ün daha büyük köşe yarıçaplarının kamera çıkıntısına tam olarak uymadığını ancak önemli ölçüde daha yakın olduğunu belirtiyor.

iPhone 14 Pro

Çentik konusunda ise ana modellerde yine normal şekilde çentik yer alacak. Ancak iş Pro serisine gelindiğinde çentik şekil değiştirecek ve hap şeklinde bir çentik bizi karşılayacak.

iPhone 14 Pro Kamerası ile Rakipsiz Olabilir

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.